Pan Pilulka testuje: Dřevěný vláček s domečky a Krtečkem

1a

Děti ke svému rozvoji potřebují hračky. Vybrat tu správnou je umění. Bude se dítěti líbit? A bude si s ní hrát? Doby, kdy děti měly jen pár hraček jsou již minulostí a dnes jsou děti hračkami doslova zavaleny. 

Hraní je důležitou součástí dětského vývoje. Pomáhá rozvíjet dětskou motoriku, poznávat samo sebe i okolí. Učí děti trpělivosti, spolupráci a podněcuje fantazii a tvořivost.

Při výběru hračky bychom se měli zaměřit na několik faktorů:

  • věk dítěte
  • kvalita a bezpečnost (Je hračka bezpečná? Prošla potřebnými testy?)
  • smysl hračky ( hračka by dítě měla rozvíjet, učit jej něčemu novému,…)

Mezi jedny z nejoblíbenějších hraček mezi těmi menšími dětmi jsou hračky ze dřeva a jiných přírodních materiálů. Mezi jejich klady patří i životnost. Nerozbijí se tak snadno, jako plastové hračky.

Děti také lákají oblíbené postavičky z dětských pohádek a seriálů. Jednou stálicí na dětské scéně je bezesporu Krteček a přátelé. Kolekci dřevěných hraček s tímto oblíbeným hrdinou Vám přináší Bino. Na výběr máte z knih, skládaček, pexesa, vláčku atd. A my jsme se pro Vás jednu z těchto hraček rozhodli otestovat.

1

Vlak s domečky – Krtek

Pestrobarevný vláček s navlékacími kostkami, které tvoří domečky veze známé hrdiny a kamarády Žabku a Krtečka.

Skvělá hračka pro nejmenší, zaměřená na rozvoj jemné motoriky. Tu dítě procvičuje navlékáním jednotlivých kostek a zapojováním vagónků.

Asi Vám ani nemusím říkat, jaké zavládlo dětské nadšení, když Krtečka v krabici našly. Není to naše první hračka s Krtečkem, vždy se ale v očích dětí objeví radost, když Krtečka vidí. Nejen nejmladší dcerka se hned pustila do hraní. Nejdřív vláček rozebrala a pak sestavila. Chvíli se první vozil Krteček a pak zase Žabka. Vláček dcerku zabavil na dlouhou dobu. Domečky se staví různě kombinovat, pak zase postavit přesně podle obrázku na krabici. Trénuje prstíky navlékáním jednotlivých dílků a také svou fantazii. 

bty

Klady a zápory:

  • + veselé barvy
  • + materiál – dřevo je prostě nejlepší materiál pro dětské hračky
  • + motiv Krtečka
  • + rozvíjí dětskou fantazii a tvořivost
  • + rozvíjí také jemnou dětskou motoriku
  • + zabaví děti na dlouhou dobu
  • – Jediné, co mě napadá, že je škoda, že není ještě další sada s ostatními kamarády. Tu bychom také „nutně“ potřebovali.

Pokud stále ještě nemáte pro svého potomka, vnoučka, synovce, neteř,… žádný dárek ke Dni dětí, určitě se podívejte na naši nabídku dřevěných hraček – třeba právě s Krtečkem. Rozhodně neuděláte chybu.