Pan Pilulka testuje: Ovesná koupel Topnatur

ovesna koupel topnatur

Koupel po dlouhém dni je tím pravým osvěžením a relaxem. Vybrat si můžeme z velkého množství přípravků rozpustných ve vodě. Problém může nastat u osob s citlivou či atopickou pokožkou. Ti už tolik na výběr nemají. Vhodnou volbou pro ně může být ovesná koupel.

Ovesná koupel je doporučována právě osobám s citlivou pokožkou, po bodnutí hmyzem či při podráždění kůže.  Použití ovesných koupelí má velmi dlouhou historii a výborné účinky. Ovesná koupel zvláčňuje a hydratuje suchou kůži. Ta je potom hladká a jemná.

Společnost Topnatur nabízí několik druhů ovesných koupelí. 

koupel 1

Dvě z těchto koupelí jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. A to doslova. Jak jsme byli spokojení?

Ovesná koupel pro děti

Ovesná koupel pro děti je speciálně upravený jemně mletý 100% oves, který neobsahuje žádné konzervační látky ani přísady. Na ovesnou koupel pro děti byla provedena studie kožní snášenlivosti kosmetického přípravku určeného pro děti se suchou pokožkou a příznaky atopie. Výsledky studie potvrzují velmi dobrou snášenlivost ovesné koupele pokožkou dětí. Ovesná koupel pro děti výrazně zlepšuje stav suché a atopické kůže u dětí.

Balení obsahuje 6 sáčků s obsahem 25 g. Tento sáček tedy můžeme vsypat do 50 l vody o teplotě 37°C.  Nejvíce se nám osvědčilo vsypávat do proudu vody, koupel se pak krásně rozpustila. Doba koupele by měla být cca 20 minut. Neoplachujeme a dítě zabalíme na 10 minut do osušky.

Koupel není nijak parfemovaná. Pokožka po koupeli je opravdu jemná a vláčná, není třeba tedy pokožku po koupeli promazávat. Koupel lze používat dlouhodobě, doporučuje se pravidelné používání 3x týdně.

koupel

Ovesná koupel pro děti se velmi osvědčila v dětských léčebnách a lázních jako součást léčení dětí postižených atopickým ekzémem, lupénkou, akné, suchou pokožkou a jiných dermatid. V současné době se ovesná koupel používá v lázních a léčebnách jako jsou Luhačovice, Lázně Lipová, Kynžvart, Poděbrady a další. Ovesná koupel se zde aplikuje pravidelně 3x týdně po dobu 4-6 týdnů.

Klady a zápory:
  • + bez parfemace
  • + dobře se rozpouští
  • pokožka je po koupeli vláčná – a to i atopická pokožka

25991055_10211030595343148_1364908651_o

Ovesná koupel s olejem z konopí

Klady a zápory:
  • + pokožka byla po koupeli jemná a hebká
  • + velmi jemný prášek, ve vodě se dobře rozpustil
  • + bez vůně
  •  žádná negativa nemám, jen nedokáži posoudit vliv na citlivou a atopickou pokožku, protože ta moje je zatím odolná 🙂
 bty

TOPNATUR s.r.o. je úspěšná firma, která od roku 1996 působí na potravinářském trhu a jejíž sortiment a pole působnosti se neustále rozvíjí. V roce vzniku firmy, tedy v roce 1996, byla výroba a distribuce sušených rostlinných nápojů (sojové mléko, ovesné mléko, kokosové mléko apod.) jedinou náplní firmy. Od té doby se nejen zdokonalovala a dále rozvíjela tato činnost (v roce 2000 se TOPNATUR s.r.o. stala největším výrobcem sušených mléčných směsí v ČR), ale podstatně se rozšířilo portfolio činností firmy.