Pan Pilulka testuje: Protopan Box

protopan box

V dnešní době je jedním z velmi častých onemocnění atopický ekzém. Možná tento problém postihl i Vás, možná jen někoho takového znáte. Víte, jak se trápí, o to víc, pokud tento problém postihl dítě. Boj s atopickým ekzémem je bojem na dlouhou trať. Každý, kdo s ním přišel jakkoli do styku ví, jak těžké je s ním bojovat a najít něco, co opravdu pomáhá.

Ano, určitě to není ta nejhorší nemoc na světě, přesto dokáže opravdu hodně potrápit. Ani nám se nevyhnula, i když v jiné formě – ve formě lupenky. Nedá se jí zbavit, je to „spolubydlící na celý život“. Přesto jsou možnosti, jak ji zmírnit. Vyzkoušeli jsme toho mnoho, od kortikoidů, přes změnu jídelníčku, po moderní léčebné metody. Poslední věcí, kterou jsme vyzkoušeli je Protopan Box. A právě o tuto zkušenost bychom se s Vámi rádi podělili.

protopan

Co jsme testovali?

Předmětem našeho testování byl Protopan Box a sprchový olej Protopan Shower Oil. Součástí Protopan Boxu jsou tyto produkty:

Jedná se o kompletní péči o pokožku. Za vznikem řady Protopan stojí Martin Fuks – člověk, který sám trpí atopickým ekzémem. Po dlouhou dobu užíval kortikoidy, protože jsou to právě ony, kdo nemoc mírní. Jejich dlouhodobé užívání ale není zdravé. Vyvinul obrovské úsilí, které přineslo své ovoce a také Protopan.

protopan1

Atopický ekzém

Atopický ekzém je velmi nepříjemné zánětlivé kožní onemocnění, které omezuje v životě, svědí, není zrovna pěkné a jedná se o onemocnění dlouhodobé. Jediné pozitivní je, že není nakažlivé. Typickými projevy jsou suchá kůže, pocit svědění, zánět. V letním období se stav pokožky zlepší, s nástupem podzimu a sychravého počasí opět dochází ke zhoršení. Atopická dermatitida často souvisí s různými alergiemi. Mezi další faktory, které stav zhoršují patří nemoc, antibiotika, stres.

Chybou v léčbě atopického ekzému, mezi nějž patří také právě lupenka, spočívá v tom, že léčíme jen projevy, řešíme jen vnější projevy. Měli bychom tělu věnovat i péči vnitřní. Nejen tedy pokožku promazávat, ale pečovat o tělo také zevnitř. A právě proto jsou součásti péče také doplňky stravy.

Jak Protopan užívat?

Každé ráno jsme připravili nápoj Protopan pH balance rozmícháním 2 čajových lžiček přípravku do čaje. Tímto roztokem je dobré zapít tabletu Lactobacilus + inulin a tabletu Omega 3&6. U dospělých je toto dávkování dvojnásobné (po 2 tabletách Lactobacilus + inulin a Omega 3&6). Co se doplňků stravy týče, máte na celý den vystaráno.

Každé ráno a večer (ihned po koupeli) jsme namazali tělo Protopan Body Lotion. Přes den, podle potřeby, syn používal Protopan Local Cream. Na stránkách Protopan.cz jsme se dočetli informaci, která se k nám za celou dobu, co s lupenkou bojujeme, nedostala. Totiž, že je důležité pokožku promazat co nejdříve po koupeli – max. do 3 minut po koupeli, protože póry jsou tehdy ještě otevřené. To bylo něco, co nás překvapilo. Všechny mastičky, mléka apod. jsme totiž měli mazat až v posteli, těsně před spaním.

Hodnocení

Protopan Box vydrží dospělému člověku 1 měsíc, dítěti 2 měsíce. Syn nyní začal užívat již druhý box. Výsledky jsou viditelné a co je hlavní – i on pociťuje rozdíl. Zarudlá ložiska už pomalu blednou, nesvědí. Na nohou již nemá tolik prasklin, pokožka se začíná zvolna hojit.

Přípravky na tělo mají příjemnou vůni, dobře se vstřebávají a pokožku promašťují. Sprchového oleje stačí malé množství. Pokožka po koupeli je vláčná.

Přípravek pH balance má příjemnou chuť, jediným mínusem jsou „drobečky“ prášku, které se nerozpustí. Je to ale jen o zvyku, časem si jich prý „už ani nevšimnete“.