Péče bez parfemace, jemná jako pokožka vašeho dítěte

Kůže je největší orgán v lidském těle. Ochraňuje nás před vnějšími vlivy a umožňuje nám seznámit se s okolním prostředím. Proto je důležité kůži udržovat zdravou již od narození.

Přecitlivělost je výsledkem nerovnováhy zasahující do zdravého vývoje pokožky, což může vést k podráždění. Často je přecitlivělost vrozená, ale může být také způsobena vnějšími faktory jako například extrémními teplotami a znečištěním životního prostředí. Děti trpící přecitlivělostí pokožky bývají citlivé emocionálně i fyzicky. Jejich kůže proto může přehnaně reagovat i na běžné vnější podněty. 

Dětská pokožka je velmi jemná a potřebuje ochranu

Pokožka dítěte je pětkrát tenčí než kůže dospělého. Ještě než dítě začne vnímat svět očima, vnímá ho svou kůží. Tento svět ožívá s každým jemným pohlazením od jednoho z rodičů. Současně ale pokožka potřebuje dobře chránit. Vlhkost může z pleti snadno unikat, protože škára je ještě tenká a má nízký obsah tuku. To oslabuje přirozenou ochrannou schopnost kůže a u některých dětí může vést k tomu, že se pokožka stává suchou a náchylnou k přecitlivělosti. 

RS2432_WEL-Babymassage_0258

Přecitlivělá pokožka vyžaduje jemnou péči

Řada péče o velmi citlivou pleť od Weledy byla ve spolupráci s porodními asistentkami speciálně navržena tak, aby povzbuzovala a posilovala přirozené schopnosti pokožky, zatímco výtažek z proskurníku lékařského napomáhá udržet její rovnováhu.

Na rozdíl od vazelíny a minerálních olejů tuky rostlinného původu blízké svým složením kožnímu tuku stabilizují škáru a napomáhají jí udržovat vlhkost. Současně kůži hluboce hydratují a zaobalují ji do ochranné vrstvy. Sliz z kořenů BIO proskurníku lékařského, výtažek z macešky, BIO kokosový olej a včelí vosk pomáhají chránit pokožku a dodávají řadě Zklidňující péče svou jemnou přírodní vůni. 

Neurodermatitida – volání o pomoc těla i duše

Stejně jako senná rýma a astma je neurodermatitida atopické onemocnění způsobené genetickou přecitlivělostí na podněty, které jsou vlastně neškodné. Je to chronické onemocnění zděděné od jednoho nebo obou rodičů. Je charakterizované skvrnami suché, červené, šupinaté kůže a často je doprovází velmi svědící ekzém. Nejčastěji se projevuje na obličeji a místech, jako jsou kolena a lokty.

Neurodermatitida se obvykle objevuje v periodických záchvatech vyvolaných silnými podněty, například:

• vlivy okolního prostředí, jako je znečištění ovzduší a extrémní teploty

• sezónními okolnostmi, jako je intenzivní letní slunce nebo horký a suchý vzduch ve vytápěné místnosti

• neklidným, proměnlivým prostředím

• potravinovými alergiemi 

Tři fáze neurodermatitidy

Neurodermatitida se obvykle objevuje ve formě pravidelných záchvatů, které často souvisí s emocionální krizí. Stres, úzkost a radost tak mohou vyvolat záchvat neurodermatitidy, který většinou probíhá ve třech fázích: 

Klidová fáze

Kůže je normální či suchá, s nedostatkem mazu. Občas mírně svědí. 

Podrážděná fáze

Kůže je suchá či velmi suchá s červenými skvrnami a prasklinami.

Svědění se zvyšuje a kůže se stává napjatou. 

Akutní fáze

Kůže je velmi podrážděná, obvykle s mokvajícím ekzémem spojeným s neustálým svěděním. 

Péče vhodná pro jednotlivé fáze

Každá jednotlivá fáze vyžaduje jiné ošetření. Speciální péče Weleda s proskurníkem lékařským napomáhá obnovit přirozenou rovnováhu kůže. Regenerační schopnosti kůže jsou stimulovány, aby mohla kůže obnovit svou původní funkci.

Všechny produkty s proskurníkem lékařským mohou být pravidelně používány během klidové fáze.

Všechny produkty s proskurníkem lékařským mohou být také použity při podrážděné fázi, ale jsou často aplikovány jeden po druhém nebo jednotlivě vzhledem k suché pokožce a podle typu pleti.

Dále doporučujeme ovinout zvláště postižené oblasti vlhkým obkladem, což přináší úlevu při svědění.

Během akutní fáze je pokožka tak těžce podrážděná, že přípravky péče o pleť by měly být aplikovány pouze na nezasažených oblastech kůže. Přímo na zasažených oblastech kůže by měly být používány pouze přípravky péče o pleť a léky doporučené či předepsané lékařem.

Během všech fází doporučujeme používat po koupeli a na čištění v oblasti plenek Měsíčkový kojenecký olej bez parfemace od Weledy. 

Několik malých kroků, které udělají velký rozdíl

Kromě používání nové dětské péče Weleda s proskurníkem lékařským mohou být ke zmírnění příznaků použity i jiné produkty péče o pleť a tělo, oblečení, rituály a změna stravy.

Zde je několik užitečných tipů:

• Myjte a koupejte své dítě čistou vodou ideálně o teplotě 37°C. Pro zlepšení hydratace pokožky doporučujeme přidat pár kapek Měsíčkového kojeneckého oleje bez parfemace.

• V těžkých případech svědění stříhejte dítěti často nehty a ruce na noc zakrývejte bavlněnými rukavicemi.

• Jemně masírujte postižené oblasti. Ovinutí postižených oblastí vlhkým obkladem přináší úlevu při svědění.

• Oblečení z BIO bavlny, hedvábí nebo lnu je velmi příjemné na kůži. Vystřihněte štítky s informacemi o praní a štítky výrobce.

• Používejte prací prášek bez parfemace.

• Ujistěte se, že vaše dítě má dostatek čerstvého vzduchu a větrejte místnosti, ve kterých dítě pobývá několikrát denně.

• Pravidelný odpočinek, dostatek spánku a denní i večerní rituály děti uklidňují.

• Testováním lze odhalit potravinové intolerance a alergie.

• Udělejte si čas na sebe, odpočívejte. Vaše dítě vnímá a přebírá váš stres.

Naše rada: Věřte svým instinktům! Podvědomě víte, co vaše dítě potřebuje a co je pro ně nejlepší. 

Každý typ pleti vypráví příběh

Neurodermatitida je zpočátku často nerozpoznaná a spouštěčem záchvatů jsou obvykle faktory životního stylu. Proto je rozumné tyto faktory po určité časové období pozorovat a zaznamenávat.

Pouze vybrané ingredience

BIO proskurník lékařský zklidňuje pokožku, zmírňuje svědění, udržuje kůži hydratovanou a halí ji do uklidňujícího obalu.

Maceška(violka trojbarevná) obsahuje slizovité látky, které zklidňují a zvlhčují kůži.

BIO kokosový olej lisovaný za studena obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin. Na kůži vytváří přirozenou ochrannou vrstvu.

Brutnákový olej obnovuje přirozenou ochrannou vrstvu pleti pomocí nenasycené mastné

kyseliny linoleové.

Světlicový olej je bohatý na cenné nenasycené mastné kyseliny linoleové, která umožňuje obnovu přirozené ochranné vrstvy pleti.

BIO sezamový olej je mimořádně šetrný k pokožce díky obsahu polynenasycených mastných kyselin a cenného vitamínu E.

BIO včelí vosk je dobře snášen pokožkou a ochraňuje ji, aniž by ovlivňoval její přirozené funkce.

BIO mandlový olej je také velmi dobře snášen citlivou pokožkou. Je bohatý na polynenasycené mastné kyseliny.

BIO kakaové máslo obsahuje cenné nasycené mastné kyseliny. Vytváří ochrannou vrstvu na kůži a brání tak jejímu vysychání.