Péče o citlivou dětskou pokožku v zimě

dítě zima

Už ve chvíli, kdy teplota klesne pod 10 stupňů Celsia, má 5x tenčí dětská pokožka potíže s termoregulací a ochranou před vysušením. Proto je nutné přistoupit u dětí k jistým opatřením a postarat se o jejich komfort na podzim i v zimě.

Dětská pokožka je k chladu mnohem náchylnější a také rychleji ztrácí teplo, rodiče by proto měli mít dětskou kůži zejména v tomto období pod kontrolou. Určitým znamením, že prokrvování neprobíhá, tak jak má, jsou bílé flíčky na pokožce či studené ruce, chodidla a uši.

Špatným znamením je však na druhou stranu také nadměrné pocení. Je také nutné dávat pozor na příliš těsné oblečení či malá čísla bot, která opět zamezují cirkulaci krve v tělíčku vaší ratolesti. Pro děti se doporučuje dostatek vrstev volnějšího oblečení, v teple je pak třeba udržovat především hlavičku, krk a ruce.

Jak pomoci dětské pokožce?

Pokožka novorozenců a miminek nemá dostatečně vytvořenou ochrannou kožní bariéru, proto má větší sklony k vysušení a nepříjemnému svědění. Tento stav platí po celý rok, ovšem v zimě je to ještě horší, protože nízká vzdušná vlhkost odebírá vodu pokožce ještě více, než v jarních a letních měsících.

Obnovovat ochrannou kožní bariéru a chránit tak dětskou pokožku před vysušením umí produkty s obsahem nenasycených mastných kyselin – např. kyseliny linolové. Proto pro podzimní a zimní měsíce odborníci doporučují krémy s intenzivně promašťujícím účinkem a s vysokým obsahem nenasycených mastných kyselin. Mezi tyto přípravky patří i Linola Face.

Krém Linola Face obsahuje hodnotnou kyselinu linolovou, která aktivně obnovuje ochrannou kožní bariéru, intenzivně zásobuje pleť lipidy a obnovuje její pružnost. Obsahuje navíc také ovesný extrakt pro zmírnění svědění pokožky. Je určen pro velmi suchou, citlivou a atopickou pokožku obličeje a díky hypoalergennímu složení je Linola Face vhodná i pro nejmenší děti.

Nezapomínejme ovšem ani na péči o čistotu dětské pokožky a dětské kůži zbytečně v tomto období neodebírejme cenné lipidy používáním nevhodných mycích přípravků nebo pěny do koupele. Proto doporučujeme do koupele použít olejovou přísadu Linola Fett Ölbad*, která také účinně obnovuje ochrannou bariéru dětské citlivé pokožky a chrání ji před vysušením během koupání.

* Linola Fett Ölbad  jsou registrované léčivé přípravky k vnějšímu použití. Více informací žádejte u svého lékaře nebo lékárníka. Čtěte příbalový leták! K dostání v lékárnách.