Pečujte o pokožku tou správnou kosmetikou!

seba photo (1)

Péče o pokožku je důležitou součástí péče o naše zdraví a neměli bychom tak podcenit ani výběr vhodné pečující kosmetiky. Pokožka má již od narození mírně kyselé pH 5,5, jež ji pomáhá se chránit před vnějšími vlivy a předcházet tak jejímu poškození či kožním problémům. Pokud dojde k narušení tohoto ochranného pláště, mohou se projevit příznaky, jako je podrážděná či suchá pokožka. K tomuto narušení může dojít používáním nevhodných produktů pro mytí a péči nebo příliš častým mytím. Produkty značky sebamed mají pH 5,5, aby pomáhaly udržovat pokožku zdravou a krásnou.

Portfólium značky sebamed je velmi široké a uspokojí tak potřeby i té nejnáročnější pokožky. Základní řada obsahuje mycí emulze, šampóny a kondicionér, ale i tělová mléka či krém na obličej, jež jsou vhodné pro každodenní péči o pokožku. Sebamed má ale i několik produktových řad zaměřených na specifické potřeby pokožky.

Dvě z nich řeší problém suché pokožky – pro suchou pokožku je určena řada Anti-dry s obsahem fytosterolů, pro velmi suchou pokožku potom řada UREA. Výrobky z těchto řad podporují hydrataci pokožky a ulevují tak od pnutí a svědění. Obě tyto řady jsou vhodné jak pro alergiky, tak i ekzematiky.

Další speciální řadou je řada Q10, která je určená pro zralou pleť. Díky obsahu koenzymu Q10 aktivuje metabolismus regenerace a dochází tak k obnově elasticity pleti, úbytku vrásek a optimální a dlouhotrvající hydrataci. Součástí řady je nejen denní a noční pleťový krém, ale i krém pečující o oční okolí a zpevňující tělové mléko.

Pro problematickou pokožku se sklonem k akné je speciálně vyvinutá řada Clear Face, jež působí proti černým tečkám, akné a dalším nedokonalostem pleti, aniž by ji vysušovala. Součástí této řady je oblíbená antibakteriální čisticí pěna, hlubokočisticí pleťová voda, ale také tónovaný krém na akné, jemný peeling, pečující gel či matující krém.

Letos se Sebamedem oslavíme již 9. ročník Dne kůže, který se každoročně koná 5. 5. – tedy v den, jehož datum je podobné pH hodnotě výrobků Sebamed. V rámci této akce budou mít zákazníci e-shopu Pilulka.cz jedinečnou příležitost zakoupit výrobky značky sebamed s báječnou 50% slevou.*

* Akce se nevztahuje na dětskou řadu a opalovací kosmetiku.