PERSEN – Přírodní léčivý přípravek vhodný k léčbě poruch spánku

Přírodní léčivý přípravek vhodný  k léčbě poruch spánku , zvýšeného  napětí  a podrážděnosti, motorického neklidu,  rozladěnosti, strachu a úzkosti,  poruch koncentrace.

PERSEN  je přírodní lék obsahující rostlinné extrakty se zklidňujícím a uvolňujícím účinkem. Navodí vnitřní klid, zbaví pocitů strachu, obnoví psychickou rovnováhu. Přináší kvalitní spánek.
Přípravky PERSEN a PERSEN forte patří mezi léky nazývané fytofarmaka – sedativa (zklidňující léky), anxiolytika (léky odstraňující úzkost), hypnotika (léky navozující spánek). Velká přednost: přípravky Persen nevyvolávají závislost, mají se užívat  delší dobu.

Složení: Extrakt kořene kozlíku lékařského – Valerianae extractum siccum 35 mg (Persen), 87,5 mg (Persen forte), Extrakt listu meduňky lékařské – Mellissae follii extractum siccum 17,5 mg, Extrakt listů máty peprné – Menthae piparitae 17,5 mg

Kombinace extraktů kořene kozlíku, listů meduňky a  máty peprné přináší zesílený účinek v mnoha směrech: Kořen kozlíku lékařského obsahuje silici, jejímiž hlavními složkami jsou látky zvané terpeny, zejména kyselina valerenová a její deriváty, jakož i termolabilní valepotriáty. Komplex těchto látek se vyznačuje sedativními a relaxačními účinky, zasahuje pravděpodobně do metabolismu kyseliny gama-amino máselné v mozku a působí na receptory zprostředkující sedativní účinek.

Účinnou složkou silice meduňkového listu jsou látky zvané aldehydy – citral a neral, dále jsou v listu přítomny polyfenoly (kyselina kávová, rozmarýnová, chlorogenová). Všechny uvedené látky působí mírně spasmolyticky a tlumivě na centrální nervový systém.

Mátový list obsahuje silici (hlavní složka menthol a jeho deriváty), rozmarýnovou kyselinu, fenolkarbonové kyseliny (chlorogenovou, kávovou), flavony, triterpenové kyseliny a další složky. Látky obsažené v mátě peprné působí proti křečím – spasmolyticky, podporují tvorbu žluči, tlumí růst bakterií, zklidňují.

  • Dávkování: PERSEN tablety
  • Dospělí: 1-2 obalené tablety 2-3krát denně; při nespavosti 2 tablety 1krát denně, a to 1 hodinu před spaním.
    Dospívající starší 12 let: 1 tableta 1-3 krát denně.
  • PERSEN FORTE tobolky
  • Dospělí: 1 tobolka 2-3krát denně; při nespavosti 1 tobolku 1krát denně, a to 1 hodinu před spaním.
  • K navození plného účinku je třeba pravidelně přípravek užívat 1-2 týdny. Volně prodejný léčivý přípravek. Před užitím přípravku se seznamte s úplnou příbalovou informací. V případě nežádoucích účinků se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Persen  – edukační info