Pilulka nadělovala radost v Českém Brodě

pilulka  (20)

Ty nejlepší příběhy píše sám život. Někdy se jedná o příběh veselý, jindy méně. Je to právě život, který formuje naši osobnost. Všemi svými radostmi, překážkami a zkouškami. Vůči druhým bychom neměli být lhostejní, a tak jsme se pustili do neobvyklého projektu s názvem „Daruj radost“.

Jeho podstatou bylo najít takové lidské příběhy, které vezmou za srdíčko. Těžko znát osudy všech, proto jste to byli právě Vy, kdo mohl rozhodnout o tom, kdo si zaslouží „Darovat radost“.

cof

Jsme on-line lékárna, ale radost děláme skutečnou!

Za podpory Pilulka lékárny v Českém Brodě a platformy Lepší místo jsme náš projekt 23. listopadu 2018 odstartovali a těšili se na příběhy lidí, kteří v roce 2018 odvedli velký kus práce s cílem zlepšit život v Českém Brodě. Bez nich by nebyl lepším místem k životu.

Po dobu jednoho týdne jste mohli zasílat příběhy, které jsou pro někoho samozřejmé, pro jiného výjimečné. Další týden jste svými hlasy rozhodli o výsledku.

„K nám do lékárny chodí hodně lidí, známe jejich příběhy, jejich práci, a tak když nás oslovili z Lepšího místa, že by tyto příběhy sesbírali a nechali veřejnost vybrat, které z nich jsou pro ně ty nejdůležitější, rádi by je ocenili a poděkovali za ně, přišlo nám automatické podpořit je našimi produkty“, říká lékárnice Hana Hadravová. Lékárna Pilulka se rozhodla první 3 příběhy ocenit  produkty až do výše 50 000 Kč.

Kdo si vysloužil ocenění?

Veřejnost měla jasno. Český Brod dělá lepším místem paní učitelka Olga Kupcová ze Základní školy v Českém Brodě. Druhé místo obsadila rodina Kiliánových a příběh jejich malé Adrianky. Třetí místo získalo občanské sdružení Lecccos.

pilulka (3)

Ve středu 6. února 2019 tak mohli zástupci Pilulka.cz i Lepšího místa všem třem výhercům „Darovat radost“ v podobě produktů v hodnotě až 50 000 Kč.

„Jsem z toho opravdu dojatá. Dělám přece normální věci, dělám je ráda a srdcem, tak jak to dělá kdokoli jiný. Moc mě ta podpora překvapila“, řekla po předání první ceny Olga Kupcová, paní učitelka ze 4.třídy.

cof

cof

V nedaleké obci Hradešín žije pětičlenná rodina Kiliánových se čtyřletou handicapovanou dcerkou Adriankou. V krabicích jsme přivezli mnoho věcí, které poslouží rodičům ke každodenní péči o dcerku a pro radost také několik hraček.

Třetí místo jste udělili Sdružení Leccos. Tato nezisková organizace se věnuje dětem a mládeži. Mimo jiné s nimi také jezdí na výlety a tábory, proto mezi dárky našli cestovní lékárničky a další výbavu na toulky po krásách naší země.