Plánujete miminko? Podpořte svou plodnost.

NatiFem_úvodní foto

V posledních letech čím dál více párů trápí problém s otěhotněním. Touhu po vlastním miminku tak zpravidla postupem času začne doprovázet smutek a stres, což šanci na úspěšné početí zrovna nezvyšuje. Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte inovativní doplňky stravy pro podporu plodnosti a otěhotnění.

NatiFem_krabicka_viz_stin_lowSlyšeli jste již o novince NatiFem?

Doplněk stravy NatiFem je nový přípravek na trhu a je určen všem ženám v reprodukčním věku, které plánují miminko a chtějí v brzké době otěhotnět. Přípravek je vhodný nejen při snaze o početí klasickou cestou, ale i za situace, kdy žena dochází do centra asistované reprodukce. Hodí se i pro ženy ve zralejším věku a pro dlouhodobé uživatelky antikoncepce, které chtějí svoje tělo připravit na těhotenství.

Jedná se o první přípravek v České republice s obsahem kombinace inositolů (myo-inositol a d-chiro-inositol v poměru 40:1), kyseliny listové a folátu 4. generace Quatrefolic, vitamínů D3, C, B6 a B12, MSM a zinku. Toto inovativní složení bylo odborníky vyvinuto přímo na míru ženám, které se snaží otěhotnět.

Jaký mají jednotlivé složky význam?

Kyselina listová (vitamin B9) přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství, k normální krvetvorbě a podílí se na procesu dělení buněk. „Příjem kyseliny listové před otěhotněním a na počátku těhotenství působí jako účinná prevence vrozených vývojových vad,“ vysvětluje MUDr. Radka Gregorová. Přípravek obsahuje i kyselinu listovou ve formě nejnovějšího folátu 4. generace Quatrefolic. Foláty jsou biologicky aktivní formy kyseliny listové, které může tělo využít přímo. Quatrefolic se vyznačuje vysokou stabilitou i rozpustností ve vodě, a tak se dostává ve vyšších dávkách do těla.

shutterstock_115248277

Inositol je látka, která se přirozeně vyskytuje v buněčných membránách, kde se podílí na výměně informací mezi buňkami. Tělo si samo neumí inositol v dostatečném množství vytvořit a musí ho přijímat zvenčí. Inositol se nachází v lidském těle ve 2 formách: myo-inositol a d-chiro-inositol, přičemž přirozený poměr zastoupení myo-inositolu: d-chiroinositolu v reprodukčních orgánech je 40:1.

Vitamin D3 přispívá k normální funkci imunitního systému a také se podílí na správném dělení buněk. Vitamin C působí jako důležitý antioxidant. Společně s vitamíny B6 a B12 navíc přispívá ke správnému fungování imunitního systému. Tato kombinace vitaminů působí pozitivně i na snižování míry únavy a vyčerpání, což navozuje psychickou pohodu, jež hraje nezanedbatelnou roli při snaze o početí. Zinek podporuje normální plodnost a reprodukci. MSM (metylsulfonylmetan) je zdroj organické síry, který je potřebný pro zdraví většiny tkání a má významné antioxidační účinky.

Novinka NatiFem, doplněk stravy na podporu plodnosti a otěhotnění, je k zakoupení ve vybraných lékárnách nebo taky online na pilulka e-shopu.  Doporučené dávkování je 1-2 sáčky denně. Příprava je velmi snadná, obsah sáčku s práškem stačí rozpustit ve sklenici s vodou. Pro lepší chuť přípravek obsahuje citronové aroma a náhradní sladidla steviol-glykosidy a xylitol vhodné pro diabetiky. Přípravek neobsahuje lepek, cukr ani laktózu.

shutterstock_525252658