PLASMAGEL – novinka, kterou musíte mít

Malému teamu českých lékárníků, lékařů a biologů se podařilo izolovat z telecí krve specifické výtažky, čisté krevní proteiny (calf blood extract), které umožňují spolu s hydrofilním gelovým základem na bázi karbomeru, vytvářet na pokožce ochranný film a tím ji velmi dobře regenerovat. I přesto, že základní funkcí izolovaných krevních proteinů je jejich role v zástavě krvácení, existuje také jejich využití ve zcela odlišné roli. Touto cestou je HLOUBKOVÁ REGENERACE PORUŠENÉ, POŠKOZENÉ A PODRÁŽDĚNÉ POKOŽKY a její OMLAZOVÁNÍ.

Přirozenou cestou a bez zbytečné chemie je kopírován přirozený regenerační proces lidského těla. Výtažky z krve, uváděné též jako R.A.F. formule (z anglického Regeneration Accelerator Formula), neboli urychlovač regenerace, napomáhají v boji a péči o citlivou, podrážděnou a poškozenou pokožku, kterou nejen hydratují, ale také zesíleně regenerují. Napomáhají také v péči o kůži atopiků, na pokožku namáhanou sluněním, mrazem či na drobné odřeniny nebo zhojené jizvy. 

PLASMAGEL se tak stává pomocníkem v každodenní péči o narušenou či namáhanou kůži.  PLASMAGEL lze také využít v péči o stárnoucí pokožku, kdy se pleť po delším užívání omlazuje, vyhlazují se drobné i hlubší vrásky, eliminují se drobné estetické nedokonalosti pleti, zjemňuje se kožní pigment a pokožka se vypíná a je senzoricky hladší.

To vše se podařilo transformovat do jedinečné české kosmetiky zn. PLASMAGEL Future, která je určená pro zevní použití bez přidaných parabenů a parfemace.

Zeptali jsme se za vás lékárnice PharmDr. Lucie Hlávkové:

Jaké jsou Vaše zkušenosti s krevními proteiny?

Povědomí o krevních proteinech navázaných na krevní plazmu mám již několik let. Pracovala jsem více než 8 let na pozici odpovědné osoby tkáňového zařízení pro zpracování krvetvorných kmenových buněk z pupečníkové krve. Zde jsme se zabývali mimo jiné i výzkumem kmenových buněk a obdivuhodnými vlastnostmi krve, u kterých se projevil široký terapeutický potenciál v rámci regenerativní medicíny. Mimo jiné i z tohoto důvodu jsem se po návratu k farmacii začala zabývat právě oblastí hojení ran. V rámci tohoto nevšedního oboru například sleduji, že obdobný typ látky, tzv. PRP (plateled rich plasma neboli plazma obohacená o destičky) je s úspěchem využívána v mnoha lékařských odvětvích, jakým je například chirurgie, stomatologie, ortopedie, hojení ran, ale i estetická medicína. Zjistilo se, že každé lokální použití těchto faktorů posiluje místní hojivé a regenerační procesy. Proto jsem usoudila, že výtažek z telecí krve, calf blood extract, musí mít obdobný silný regenerační a ochranný potenciál.

Kde lze přípravky s krevními proteiny zakoupit?

K zakoupení jsou v lékárnách a na specializovaných eshopech pod názvem PLASMAGEL Future. V naší přerovské lékárně U Hygie máme PLASMAGEL už nyní k dispozici a ráda jej našim pacientům doporučuji. Všimla jsem si, že se pro něj rádi opakovaně vrací anebo si přípravek navzájem mezi sebou doporučují, což vnímám jako známku kvality.

Jak se PLASMAGEL používá?

PLASMAGEL se aplikuje jemným stlačením dávkovače ideálně 2 x denně na čistou pokožku. Stačí opravdu velmi malé množství o velikosti špendlíkové hlavičky, které se velmi dobře rozetře i na větší plochy. Díky systému „airless“ je gel automaticky vytláčen pístem směrem k dávkovači, a to bez přístupu vzduchu a bezkontaktně. Tento systém zabezpečuje po celou dobu používání jeho maximální kvalitu. 

Je pravda, že krevní proteiny také omlazují?

Ano, a to je také důvod, proč je ráda sama používám. Stimulují do hloubky pokožku a urychlují proces tvorby nových kožních buněk, podporují novotvorbu kyseliny hyaluronové a kolagenu v pleti. Tento proces je tělu naprosto vlastní a v tom je ta genialita. Osobně pozoruji také zmírnění otoků v oblasti očí a mírný liftingový účinek na drobné vějířkovité vrásky.