Po porodu znovu v kondici!

nuk po porodu

Proč je důležité posilovat pánevní dno

Po těhotenství a porodu by měla být každá žena pyšná na své dítě a na to, co její tělo dokázalo. Aby se tělo dostalo opět do formy, je potřeba věnovat velkou pozornost především pánevnímu dnu, které se během porodu silně roztáhlo. Posilovač pánevního dna NUK pomáhá maminkám, aby více vnímaly své pánevní dno a aktivně podpořily obnovu svalstva. Pánevní dno se podílí téměř na každém pohybu – ať už je to sezení, chůze, kýchání nebo nošení miminka. Jeho svalstvo uzavírá zespodu pánev a drží vnitřní orgány. Posílené pánevní dno je důležité při kontrole svěračů a chrání nás před problémy s inkontinencí a předchází jim. S posilovačem pánevního dna NUK se maminkám daří snadno zapojit posilování do jejich náročného dne. Jemný, účinný a velmi diskrétní.

Další tipy k posílení pánevního dna

PACK_NUK_PelvicFloorTrainerPánevní dno potřebuje impuls k posílení. Pokud porod proběhl bez komplikací, může většina žen již v prvních dnech začít s lehkými posilovacími a dechovými cviky.

  1. Pro začátek bude stačit, když budete myslet na to, že máte mít jak při chůzi, tak při sezení správné držení těla. Přitom ale mějte na paměti, že vše, co pociťujete jako nepříjemné nebo dokonce bolestivé, je tabu.
  2. Mnoho porodních asistentek nabízí na období po porodu kurzy pro obnovu ochablého svalstva. Během těchto kurzů pomáhají asistentky maminkám posilovat svalové skupiny, které byly porodem nejvíce zatížené.
  3. Cvičení je vhodné po nastřižení hráze či po císařském řezu. Posilování pánevního dna podporuje prokrvení, a tím i hojení ran. V případě pochybností se zeptejte lékaře/lékařky nebo porodní asistentky.
  4. Raději posilujte krátce, ale důsledně. Cca 15 minut posilo – vání denně stačí k tomu, abyste pocítila první úspěchy.

Malé kuličky s velkým účinkem

Posilovač pánevního dna NUK byl vyvinutý speciálně pro ženy po porodu. Příjemně malá posilovací pomůcka se podobným způsobem jako tampon zavede do vaginy a odtud cíleně posiluje ochablé svalstvo. Tajemství spočívá v lehké kovové kuličce, která se skrývá uvnitř posilovače. Při každém pohybu se kulička rozvibruje a přenáší vibrace na pánevní dno. Díky tomu dochází k po – vzbuzení, napnutí a aktivnímu vypracování svalů pánevního dna. Posilovač pánevního dna NUK je proto ideálním doplněním kurzů pro posílení ochablého svalstva. V aktivním posilování lze pokračovat i při běžných činnostech – ať již na cestách nebo doma. Hedvábně matný povrch a tvar podobný tamponu zaručuje snadné zavádění a příjemné nošení.

PROD_NUK_PelvicFloorTrainer

Doporučeno porodními asistentkami a maminkami

Portál pro porodní asistentky Hebiana testoval posilovač pánevního dna NUK čtyři měsíce v praxi. Výsledek:

  • 85 % porodních asistentek jsou toho názoru, že posilovač pánevního dna NUK při důsledném posilování posílí svalstvo pánevního dna.
  • Pro 88 % maminek je použití komfortní a 81 % by rádo pokračovalo v používání.

Zdroj: Produktový test Hebiana „Posilovač pánevního dna NUK“ s 59 porodními asistentkami a 27 maminkami, leden 2014.

Posilovač pánevního dna NUK pro obnovu ochablého svalstva po porodu

  • Podporuje uvědomělé vnímání pánevního dna
  • Vysoký komfort při nošení díky tvaru připomínajícímu tampon a materiálu, který tělo dobře snáší
  • Hedvábně matný povrch pro snadné zavádění
  • Pomůcka má elastický provázek, za který jej jednoduše a bezpečně vytáhnete.

nuk3