Podpořte prevenci s domácími diagnostickými testy. Jak na to poradí druhý díl seriálu o testech Veroval

veroval 4-6

Máte podezření na vysoký cholesterol? Chcete mít jistotu, že jsou vaše střeva v pořádku? Trpíte dlouhodobě bolestmi žaludku, plynatostí či pálením žáhy? Na všechny tři otázky můžete získat odpověď pomocí domácích diagnostických testů Veroval.

V minulém díle seriálu o domácích testech Veroval jsme si představili první tři. V tomto článku budeme věnovat pozornost další trojici testů, a to sice testu sloužícímu k odhalení skryté krve ve stolici, ke zjištění přítomnosti bakterie Helicobacter pylori a k otestování výše hladiny cholesterolu v krvi.

Odhalte skrytou krev ve stolici včas
veroval4

V dnešní době je velmi častým a těžko odhalitelným problémem skrytá krev ve stolici.  „Krvácení do stolice může být známkou onemocnění střev, jako jsou záněty a střevní polypy, ale také počínajícího nádorového onemocnění střeva. Proto v České republice probíhá screening rakoviny tlustého střeva pomocí testu na skryté, tzv. okultní, krvácení do stolice. Pozitivita testu ještě neznamená onemocnění, ale je důvodem k návštěvě lékaře, který zvolí další postup,“ vysvětluje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Ke zjištění okultního krvácení ve stolici slouží domácí test Veroval Prevence střevních onemocnění. Mezi hlavní výhody testu nepatří jen to, že je možné provést jej v pohodlí domova, ale také 97% spolehlivost.

Mám vysoký cholesterol?

veroval5

Zvýšená hladina cholesterolu znamená vysoké zdravotní riziko. Problémem je, že odhalit ji mohou pouze krevní testy, které se však při preventivních prohlídkách u lékaře zpravidla provádí jen jednou za deset let. Řešením a prevencí tak může být nový domácí test na stanovení hladiny cholesterolu v krvi z produktové řady Veroval od společnosti HARTMANN – RICO.

Díky testu z pohodlí domova do pěti minut zjistíte vaši hladinu cholesterolu v krvi s přesností přes 96 %. Pokud vám testovací kolečko ukáže zvýšenou hladinu cholesterolu, navštivte co nejdříve svého praktického lékaře. Prevence a zodpovědný přístup k vlastnímu zdraví, kam spadá i úprava jídelníčku, mohou prodloužit život i o desítky let.

Záludná bakterie Helicobacter pylori

veroval6

Trpíte bolestmi žaludku, plynatostí, průjmem či pálením žáhy? Na vině může být bakterie Helicobacter pylori. Ta koluje v krvi až jedné poloviny dospělé populace. Většině lidí přítomnost bakterie v jejich žaludku ale vůbec nevadí. Může ovšem způsobit celou škálu nepříjemných chorob. Mezi největší strašáky spojované s bakterií Helicobacter pylori zajisté patří rakovina žaludku, slinivky nebo zhoubné nádory lymfatických uzlin.

Odpovědí na otázku, jak mohu předejít problémům, které mi bakterie může způsobit, je domácí test Veroval Prevence žaludečních onemocnění. Test je vhodný pro muže, ženy i děti jakéhokoliv věku a měl by být proveden v případě pravidelně se opakujících symptomů. Pomocí testu Veroval také rychle a bezpečně zjistíte, zda jste přenašečem bakterie a zda byste neměli zvážit další preventivní kroky. Test můžete v rámci prevence provést opakovaně.

Veroval® domácí test

Více se o domácích testech z produktové řady Veroval dozvíte na stránkách společnosti HARTMANN – RICO nebo na webu www.veroval.cz. Názorná videa s návodem k jednotlivým testům naleznete také na kanálu Youtube.