Podzim s bylinkami

mateřídouška

Je tu podzim. Teplé letní dny jsou minulostí a čekají nás krásy podzimu. Se změnou počasí ale často přichází i první nachlazení, škrábání v krku, kašel apod. Snažíme se všemožně podpořit imunitu a odvrátit tak účinky chladných a sychravých dnů. Velmi dobře se nám v tomto případě hodí bylinky.

Výborná je mateřídouška obecná, která pomáhá při suchém kašli, chrapotu, podráždění hrdla a hlasivek; usnadňuje odkašlávání a také podporuje imunitu organizmu. Mateřídouška obecná je fialově kvetoucí bylina s jemnou vůní. Velmi často se používá do čajových směsí proti nachlazení. Už naše babičky věděly, že dobře působí i při suchém kašli.

Stejně jako mateřídouška je i podběl lékařský v Čechách hojně rozšířená bylina, má žluté květy, které se sbírají a suší, stejně jako listy podbělu. Podběl se často používá při kašli provázejícím nachlazení, jelikož tlumí kašel a podporuje vykašlávání.

Podráždění hrdla nesouvisí ale jen s nachlazením, ale i s podrážděním hlasivek. Nepříjemné je zejména pro osoby, které svůj hlas potřebují v zaměstnání, kantoři, telefonní operátoři, obchodní zástupci, umělci… praktickým řešením těchto nepříjemností jsou pak nejen bylinné čaje, ale také bonbóny nebo pastilky rozpustné v ústech.

Období podzimu a zimy je pro naše organizmy velmi náročné a je potřeba se o ně více starat. Kromě zdravého životního stylu a pestré stravy můžeme užívat také doplňky stravy, které přispívají k udržení našeho těla v dobré fyzické a psychické kondici. Na trhu je nepřeberné množství přípravků, každý si tedy může vybrat složení, které mu bude vyhovovat.

Biotter Mateřídouška s podbělem 24tbl.

Bylinné pastilky kombinují mateřídoušku a podběl

Mateřídouška obecná s podbělem lékařským + vitamín C a zinek je doplněk stravy ve formě bylinných pastilek rozpustných v ústech. Užívání je tak snadné a příjemné. Doplnění přípravku o vitamín C a zinek je zvláště v období podzim/zima vítané. Složení přípravku přispívá k normálnímu fungování imunitního systému. Mateřídouška s podbělem má příznivý vliv na udržení normálního fungování horních dýchacích cest.

Výtažek z byliny mateřídoušky obecné (Thymus vulgaris L.) přispívá k normální funkci dýchacího systému. Výtažek z listů podbělu lékařského ( Tussilago farfara L.) také pomáhá udržet normální funkci horních dýchacích cest. Navíc je v přípravku na podporu imunity vitamín C ve formě kyseliny L-askorbové. Vitamín C je nezbytný pro lidský organizmus. Přípravek obsahuje také zinek ve formě glukonátu zinečnatého, tato forma napomáhá lepšímu vstřebávání zinku do krve. Množství látek v jedné či čtyřech pastilkách je uvedeno níže v tabulce.

Doporučujeme užívat jednu až čtyři pastilky denně. Pastilky mají příjemnou bylinnou chuť. Zabalené jsou v praktických blistrech, tudíž je můžete mít kdykoliv po ruce. Ve veselé žluté krabičce jsou 2 blistry po 12 pastilkách. Přípravek není vhodný pro děti do 12 let.

SLOŽENÍ V 1 pastilce Ve 4 pastilkách
Výtažek z byliny mateřídoušky 67,5 mg 270 mg
Výtažek z listů podbělu 67,5 mg 270 mg
Vitamín C 20 mg 80 mg
Zinek 2,5 mg 10 mg