Podzimní péče – co pleť potřebuje v sychravém počasí?

Podzim je díky nekonečné paletě barev a svěžímu vzduchu tím nejkrásnějším ročním obdobím. I když naše pleť by možná nesouhlasila… Zatímco my se necháváme unést oranžovo-červeným listím a mlžným oparem ona čelí změnám a snaží se zvyknout si na mrazivý vzduch, neustálý vítr a nepříjemné změny teplot. Weleda naštěstí ví, jak jí pomoci, a to navíc čistě přírodní cestou.

Soustřeďte se na hydrataci

Přechod z vytopených místností do zimy způsobí, že pleť vysychá. A dehydratovaná pleť tíhne k rychlejší tvorbě vrásek. Dopřejte jí kvalitní péči v podobě krému hutnější konzistence, který jí kromě vláhy dodá také důležité vitamíny a antioxidanty. Na velmi suchá místa je ideální generacemi ověřený krém Skin Food od Weledy, jehož tradiční receptura fungovala už před 90 lety a spokojení zákazníci si ji nemohou vynachválit ani dnes. Tajemstvím je účinná kompozice s výtažky z violky trojbarevné a heřmánkových a měsíčkových květů, jenž pokožku zároveň zklidňují a zjemňují. Navíc má krém široké možnosti využití – můžete ho nanést lokálně na obzvlášť suchá místa, aplikovat jako denní či noční krém nebo jako podklad pod make-up. Protože někomu nemusí jeho hutná konzistence tak úplně vyhovovat, vyvinula před nedávnem Weleda jeho odlehčenou variantu, a to krém Skin Food Light.

  Zklidněte podrážděnou pokožku

Na studený vítr, který vám přes den ošlehává tváře, může pokožka reagovat zarudnutím a celkovým podrážděním. A právě v takovou chvíli přichází ke slovu bylinkový zachránce, kterého opečovávaly už naše babičky – měsíček lékařský. Měsíček je díky svým hojivým a zklidňujícím vlastnostem často využívanou bylinkou v nejednom pleťovém i tělovém krému. Měsíčkový ochranný balzám od Weledy navíc obsahuje čistý včelí vosk a tuk z ovčí vlny, které vytvářejí ochrannou bariéru pleti, aniž by negativně ovlivňovali její schopnost dýchat. Přidaný mandlový olej pak pěstí suchou pokožku. Doslova podzimní zázrak.

Neopomíjejte rty

Studený vzduch může vysušovat nejen naši pleť, ale také rty. A čím víc jsou rty suché, tím víc nás to nutí si je nevědomky okusovat a navlhčovat, čímž podporujeme jejich dehydrataci. Mějte proto po ruce balzám, který je vyživí a zvláční. Myslete také na to, že rty a pokožka kolem nich je velmi citlivá a může špatně snášet chemické látky jako je parfemace nebo barviva. Pomoc tak hledejte v přírodě. Skin Food Lip Butter od Weledy vyniká bohatou texturou s lanolinem, jenž o popraskané a suché rty s láskou pečuje a přináší jim okamžitou úlevu. Včelí vosk na nich pak vytváří ochranný film a spolehlivě chrání citlivou pokožku rtů před vysoušením.

A jak o sebe pečujete na podzim vy?