Pravda o mořském kolagenu

SAMSUNG CSC

Málokdo z nás je stoprocentně spokojený se svým tělem. Jednomu se nelíbí vlasy, které jsou jako bez života, druhému se lámou nehty a dalšího bolí klouby. Běh života se nedá zastavit. Stárneme. A ruku v ruce se stárnutím jde také potřeba dodávat tělu různé živiny. Jinak tomu není ani s kolagenem.

Kolagen se podílí na buněčné obnově, regeneraci a výživě pleti, nehtů, vlasů a kůže. Naše tělo si jej samo vytváří, ne však donekonečna. Kolem 25. roku věku se jeho produkce snižuje. A spolu s tím se objevují první známky stárnutí.

Jak kolagen našemu tělu dodávat?

Zdravá strava

Do svého jídelníčku zařaďte takové potraviny, které tvorbě kolagenu pomáhají. Mezi ně patří zelí, vaječný bílek, sója, červené ovoce nebo třeba tmavě zelená zelenina.

Kosmetika

Kolagen můžeme pleti dodávat také prostřednictvím krémů, tělových mlék, šampónů apod.

Mořský kolagen

Když začne kolagenu ubývat, je na místě zvážit jeho doplnění také prostřednictvím doplňků stravy. Ani výše uvedené potraviny a kosmetika totiž nedokáží doplnit jeho celkovou potřebu.

Náš tip: Inca Collagen

Jedničkou na trhu mezi mořskými kolageny je Inca Collagen. Jedná se o originální český výrobek s rychlým účinkem a lehkým vstřebáváním. Je podobný lidskému kolagenu natolik, že jej tělo vnímá stejně, jako by si jej samo vytvořilo.

O mořském kolagenu toho mnoho slýchám a tak jsem na něj byla hodně zvědavá. Jak bude chutnat? Opravdu mi pomůže? Není to jen reklamní trik? Abych tedy odpověděla – kupodivu mi chutná; na celkové hodnocení je ještě brzy, první účinky ale již pozoruji, takže to reklamní trik asi nebude.

Jeho jedinečnost je v tom, že si zachovává i po svém zpracování strukturu trojité šroubovice, tzv. helisy, která je typická pouze pro bílkoviny živých organismů. Bio-Aktivní kolagen je nejvíce podobný lidskému kolagenu. Zpracovává se tak, aby byla zachována jeho biologická hodnota – tzv. studenou technologií.

19366551_160505677824896_7504027298091706671_n

Jaké jsou účinky kolagenu:

 • intenzivní hluboká hydratace
 • zvýšení elasticity pokožky
 • vyhlazení drobných vrásek
 • zpomalení stárnutí pokožky
 • zesvětlení pigmentových skvrn
 • účinná doplňková terapie při léčbě celulitidy
 • vysoce účinný proti rozšířeným cévám a striím
 • nevyvolává alergické reakce
 • regeneruje nehty a vlasy
 • má antikolaguační vlastnosti
 • ochrana před vznikem krevních sraženin
 • zlepšuje hojení pokožky při poraněních a popáleninách
 • obsahuje glycin, který je důležitý pro zdravý růst svalů.

Inca Collagen užívám jeden měsíc a pomalu začínám vnímat změny. Pokožka je jemnější a pružnější. I když jsem se trochu spálila na sluníčku, rychle zregenerovala. Neobjevil se žádný puchýř. Na stehnech je pokožka hladší a já začínám věřit, že opravdu účinkuje i na celulitidu.

Složení výrobku:

hydrolyzovaný kolagen z ryb

 • Kolagen typ I: 80.0 % je nejrozšířenější, přítomný například v kůži, šlachách a kostech. Představuje 90 % kolagenu v těle člověka a živočichů. Má širokospektrální využití, nejvíce v kosmetických přípravcích. Tento typ stimuluje produkci vlastního kolagenu v těle člověka a zároveň tvoří součást pro jeho spojení, tj. syntézu.
 • Kolagen typ II: 19.5 % je zastoupený v chrupavkách.
 • Kolagen typ III: 0.5 %  se nachází s typem I v kůži, svalech a kostech. Od typu I se liší tím, že obsahuje víc proteoglykanů a glykoproteinů. Doporučené dávkovaní: 1 sáček (3 g) 1× denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Nápoj si připravuji každý večer, aby mělo tělo co největší klid na regeneraci. I když je prý jedno, v jakou denní dobu si jej uděláte, večer je mi příjemnější. Zatím mám za sebou 1 měsíc užívání, určitě chci ale absolvovat dvou až tříměsíční intenzivní kúru. Jsem opravdu hodně zvědavá, jak bude účinkovat nadále. Zatím souhlasím s tvrzením, že se jedná o „zlato v modré krabičce“.

Použití:

Obsah 1 sáčku (3 g) rozmíchejte v 200-300 ml pitné vody, ovocného džusu, mléka nebo jiného nápoje a vypijte. Při míchaní prášek nasypte do suché nádoby a následně zalijte tekutinou.

Pokud kolagen, tak Inca Collagen. Na trhu je již 3 roky a v denní dávce najdete  3000 miligramů účinné látky.

A jak to bylo dál?

Abyste pocítili účinky mořského kolagenu naplno, je třeba absolvovat 2-3 měsíční intenzivní kúru. Každý den si rozpusťte jeden sáček ve 200-300 ml tekutiny (čistá voda, džus apod.).

Pokud chcete opravdu poznat účinky mořského kolagenu, nevzdávejte užívání po jednom balení. Cena je sice vyšší, ale stojí za to. Užívám již třetí krabičku a nyní jsou rozdíly opravdu viditelné. Vlasy jsou silné, nelámou se a jsou husté. Nehty se netřepí, posílily. Pokožka je na první pohled zdravější a hydratovaná. Nemusím již používat tolik hydratačního krému. A klouby? To je běh na dlouhou trať, ale chůze do schodů, která dříve nebyla zrovna příjemným zážitkem, mi už větší potíže nečiní.