Prázdniny skončily: Jak vrátit pleť zpátky do formy?

Během léta rádi nastavujeme svou tvář i pokožku celého těla slunci. Nádech bronzu milujeme a sluší nám, jenže kůži jako takové sluneční paprsky radost nedělají. Kvůli nim je vysušená a snadněji se na ní vytvářejí vrásky. Víme, jak dopřát pleti po létě zasloužený refresh.

Smutně se loučíte s prázdninami a možná ještě smutněji si po nich v zrcadle prohlížíte svou tvář. Pobyt na slunci se na ní zkrátka podepsal, a to doslova – v obličeji, na krku i v dekoltu vám přibylo jemných linek, vrásky se výrazně prohloubily. Slunce ostatně platí za toho největšího viníka, pokud jde o urychlení procesu stárnutí kůže. Dermatologové mají pro tento jev dokonce i speciální termín – photoaging.

Kůže volá po hydrataci

Pokud chcete stárnutí kůže zpomalit, je proto na místě chránit se během celého léta přípravky s vysokým SPF a zároveň pokožce dopřávat dostatečnou hydrataci. Koneckonců o té bude řeč i právě teď. Jestli totiž vaše pleť v obličeji, na krku, v dekoltu i po celém zbytku těla v tomto období něco potřebuje, je to především hydratace.

K hydrataci pleti i pokožky celého těla volte speciálně určené produkty. Naše doporučení má především řada RESTORE z portfolia lékařské kosmetiky NeoStrata, za níž stojí dva přední američtí dermatologové. V péči o pleť v obličeji vyzkoušejte zejména hydratační pleťový krém NeoStrata Bionic Face Cream. Představuje denní i noční krém v jednom, což je výhoda minimálně z toho důvodu, že ušetříte nějaké to místečko na poličce v koupelně i na cestách.

Bionic Face Cream má v popisu práce hydratovat a regenerovat pleť v obličeji, na krku i v dekoltu. Pracuje jako ten nejlepší kouzelník, po jehož čarování (= pravidelné aplikaci) mizí z povrchu kůže drobné linky a hlubší vrásky se viditelně zjemňují. V jeho složení najdete především Poly Hydroxy kyseliny (PHA), látku glukonolakton (8%), kyselinu laktobionovou (4%), ale kromě toho třeba i prostou vodu.

Péče vhodná i pro citlivky

Tento pleťový krém navíc můžou používat nejen majitelky suché pleti, ale i té velmi citlivé. Kromě toho, že Bionic Face Cream pečuje o pleť poškozenou sluncem, je dále vhodný i pro pacienty s atopickou dermatitidou nebo s tzv. Růžovkou čili Rosaceou, protože pleť zklidňuje a redukuje její začervenání. Dermatologové proto Bionic Face Cream a další produkty z řady RESTORE doporučují používat také po ošetření pleti lasery nebo i po jiných dermatologicko-estetických zákrocích.

Mimo péče o obličej najdete v této řadě i přípravek hydratující pokožku celého těla. Jedná se o hydratační tělové mléko NeoStrata Bionic Lotion. Aplikujte ho na pokožku vždy po sprše nebo koupeli a stejně tak i kdykoliv během dne, máte-li pocit, že je vaše pokožka suchá nebo vás začne svědit. Ve složení tohoto tělového mléka se opět skrývá látka glukonolakton (12%) a kyselina laktobionová (3%), kromě toho ale například i vitamin E, který platí za skvělý antioxidant a regenerátor pokožky.

Další kosmetičtí pomocníci

Pokud se vám zmíněné produkty z řady RESTORE osvědčí – a my nepochybujeme o tom, že se tak stane – můžete svou pleťovou výbavu rozšířit ještě o další pleť hydratující a regenerující zástupce. Například? Má-li vaše pleť sklony k začervenání, potěší vaši pleť sérum NeoStrata Redness Neutralizing Serum. Nakonec můžeme suché i velmi citlivé pleti jedině doporučit také NeoStrata Facial Cleanser – čisticí gel, se kterým se bude vaše pleť s radostí setkávat každé ráno a večer v koupelně.