Přestaňte pouze hubnout! Zhubněte!

Lipoxal - úvodní foto článku na pilulku

Také jste si v novém roce předsevzali více se hýbat a upravit jídelníček, ale jak dny postupně plynuly, nadšení a elán se zcela vytratil? Teď, když jaro pomalu klepe na dveře, možná začínáte propadat panice, protože vysněná figura se právě neztotožňuje s pohledem do zrcadla. Nezoufejte! Ještě je čas vše změnit!

Připravte psychiku

Proces hubnutí není pouze o konzumaci vhodného jídla v kombinaci se správně zvoleným pohybem. Odborníci tvrdí, že nemalou roli hraje také psychika a vnitřní nastavení každého jedince. Při hubnutí je potřeba překopat své představy, že kila musí dolů co nejrychleji, jinak si zaděláte jedině na jojo efekt.

Hubnutí začíná v hlavě

Při hubnutí je velkou chybou zaměřit se pouze na fyzické aspekty – dietu a cvičení. Jídlo má totiž také svou emocionální stránku, jelikož jeho konzumace vyvolává psychickou pohodu. Mozek reaguje na oblíbené jídlo vyloučením dopaminu, který hraje důležitou roli při potěšení a také při vzniku závislostí. Každý člověk, který stojí před cílem trvale zhubnout, musí nejdříve pochopit emoční napojení k jídlu. Než začnete jíst, se proto nejdříve sami sebe zeptejte, zda opravdu máte hlad.

Využijte poslední sníh a zpříjemněte si pohyb

Ačkoliv se zima už opravdu chýlí ke konci, zkuste ještě podniknout nějaký ten výlet na hory. Možná vás překvapí, že i rekreační sáňkování je pro hubnutí perfektní. Při tomto sportu budete stále v pohybu, zlepšíte svou kondici, a navíc při neustálém šlapání do kopce posílíte hýždě a nohy. Během hodiny můžete spálit až 1 200 kJ, což je pro srovnání půl tabulky čokolády.

Proč si to neulehčit

Existují také potraviny, které vám s úbytkem kilogramů pomohou, a proto je začleňte do svých stravovacích návyků. Vždy ovšem pamatujte, že se nic nemá přehánět.

  • Konjak

Konjak neboli glukomannan roste hlavně v Asii. Jeho kořeny se již v minulosti využívaly k udržení či snížení hmotnosti. Konjaková vláknina má v žaludku unikátní schopnost zvětšit svůj objem bobtnáním až 200x. Díky tomu dochází k omezení pocitu hladu, a celkovému zpomalení rychlosti trávení i vstřebávání tuků a uhlohydrátů. Odborníci se shodují, že přítomnost konjaku v trávicím traktu vyvolává pocit sytosti, snižuje apetit a může zpomalit vstřebávání cholesterolu.

  • Zelený čaj

Lékařské studie potvrzují, že zelený čaj pomáhá při hubnutí, jelikož obsahuje látku EGCG, která urychluje metabolismus a podporuje spalování tuků. Pokud budete zelený čaj užívat v tradiční podobě čaje, počítejte s tím, že aby byl účinek znatelný, budete jej muset pít v nemalých dávkách hned několikrát denně. Můžete jej užívat před, nebo i po jídle. Vždy po jeho konzumaci si ovšem připravte sklenici vody, jelikož zelený čaj odvodňuje. Vyšší obsah EGCG než v čaji je pak možné nalézt v extraktu. U něj se efektivní denní dávka pohybuje už kolem 150 mg.

  • Ženšen

V boji s obezitou je ženšen vysoce ceněný, jelikož působí podobně jako kofein. Zvyšuje pocit energie, podporuje výdrž a vitalitu a lidé, kteří jej užívají pravidelně, potvrzují, že snižuje chuť k jídlu, a navíc zvyšuje soustředěnost.

Lipoxal - obrázek do článku na pilulku

Pomoc přímo z lékárny

Pokud chcete vsadit na jistotu, vyzkoušejte osvědčený přípravek z lékárny. Doplněk stravy Lipoxal Effect obsahuje nejen konjak, želený čaj a ženšen, ale navíc ještě guaranu, L-karnitin a synefrin. Obsažený extrakt zeleného čaje napomáhá efektivně spalovat tuky a snižovat chuť k jídlu, guarana omezuje nepříjemné pocity hladu, které často doprovázejí redukční diety a společně se synefrin navíc podpoří proces hubnutí a spalování tuků. Hubnutí tak snadno můžete dotáhnout do úspěšného cíle a konečně opravdu zhubnout.