Při podpoře imunity vsaďte na kurkumin

kurkuma

Po krásném letním letním období se již začíná opět ochlazovat. Rána budou čím dál chladnější, slunce stále slabší…. Máme nabité baterie a byla by škoda o tu energii přijít. Pokles a střídání teplot opět vytvářejí příležitost různým vetřelcům zvenčí přiživit se na nás – ať již to jsou viry nebo bakterie. Hledají každé nepatrné oslabení naší imunity, aby se v plné parádě projevili.

Pro silnou podporu imunitního systému se stále více prosazuje kurkumin – látka, která se izoluje extrakcí z oddenku rostliny Curcuma longa – kurkumy, kterou známe jako indické koření.

Kurkumin je znám nejenom jako bezpečná a účinná přírodní látka s protirakovinným účinkem, ale také jako prostředek k posílení imunitního systému. Čistí tělo od zánětů a pomáhá imunitnímu systému k jeho správné funkci, aby byl schopen čelit nepříznivým faktorům, jež přijdou na podzim – tedy vyšší riziko infekcí, horší vzduch zatěžující plíce a průdušky a zhoršení zdravotního stavu u některých chronických onemocnění.

Extrakt z kurkumy díky účinné látce kurkuminu má spoustu příznivých účinků – podporuje srdce a cévy, napomáhá kloubům, posiluje nervy, čistí plíce, regeneruje játra, příznivě působí na pokožku a pleť. Je velmi vhodný pro diabetiky, kardiaky, chronicky nemocné s dlouhodobými vleklými záněty, ať již to jsou záněty, kloubů, plic, dutin či močových cest.

cur cum

Abychom dostali účinnou látku kurkumin z kurkumy alespoň v malém množství do těla a pocítili jeho účinek, museli bychom kořenit jídlo opravdu velkými kvanty koření, a to ještě bez záruky, že se kurkumin přes střevo dostane do krve ( je to látka rozpustná v tucích, z kurkumových nápojů se vstřebává jen v mizivém množství)…. Proto je mnohem efektivnější využít doplňky stravy s vysoce vstřebatelným kurkuminem, který zaručí správný účinek a potřebnou dávku pro vaše tělo.