Přípravky Neozen jsou inspirovány přírodou

Na začátku byly zdravotní problémy blízkého člena rodiny. Veronika Horáková se však nevzdává snadno, a když se setkala s knihou slavné rakouské bylinkářky Marie Treben, bylo o jejím osudu rozhodnuto. Zdravotní problémy se rozhodla překonat s pomocí přírody. A tak se Veronika Horáková vydala na cestu světem bylinek a přírodní léčby. Z původně amatérské bylinkářky se v průběhu let stala uznávaná odbornice, která se léčbě založené na bohatství přírody věnuje profesionálně. Položili jsme bylinkářce z Vysočiny několik otázek a její odpovědi vám přinášíme. Třeba v nich najdete inspiraci, jak se zbavit zdánlivě neřešitelných zdravotních obtíží.

Na začátku byly zdravotní potíže mojí maminky. Zdravotní potíže, které zdánlivě neměly lékařské řešení, a tak se už maminka začala věnovat bylinkám a přírodní léčbě. A protože jí bylinky pomohly, s nadšením tuto svoji zálibu začala rozvíjet. Ona založila v Třebíči první obchod s bylinkami, který vlastně funguje dodnes. Takže já jsem vyrůstala v rodině, která bylinkami voněla odjakživa. Já sama se bylinkám věnuji profesionálně už dvacet let.

Když se ve vaší rodině objevily zdravotní potíže, kterým bylo třeba čelit, vyzkoušeli jste i tradiční léčebné postupy? Pomohla vám návštěva lékaře? Co bylo tím prvním impulsem, hledat odpověď v bylinkách a přírodní léčbě?

Samozřejmě jsme se vydali klasickou cestou, to znamená k lékaři. Ale výsledky se nedostavily, proto se maminka obrátila k bylinkám. A přírodní léčba byla úspěšná. A přitom stačilo relativně málo. Síla bylinek nám v tu chvíli doslova vyrazila dech. Maminka ruku v ruce s přijetím bylinek do života dostala i jiný pohled na svět a proto se začala o tuto tématiku víc zajímat a já spolu s ní.

Dá se říct, že ve vaší rodině se vášeň po bylinkách dědí. Liší se v něčem váš přístup od přístupu maminky?

Já jsem pokračovatelka, ale já i moje maminka jdeme svojí vlastní cestou a každá trochu jinou. Veškeré postupy spolu konzultujeme a vzájemně se od sebe učíme. Já se víc věnuji psychologii a vnitřnímu světu člověka. Jsem přesvědčená, že odtud většina nemoci pochází. Proto se také věnuji Bachovým esencím, které řeší emociální stránku člověka. Bachovy esence jsou i součástí našich bylinek.

Myslíte, že je vhodné kombinovat přírodní léčbu s tradičními lékařskými postupy? A jaký vztah k přírodní léčbě mají lékaři?

Neexistuje univerzální odpověď, každý případ je nutné řešit individuálně. Ale v mnoha případech lze přírodní léčbu s tou tradiční samozřejmě kombinovat. Někteří lékaři se k přírodní léčbě staví s despektem. Jiní lékaři k nám však sami chodí a k přírodní léčbě mají pozitivní vztah. A vnímám to tak, že přírodní léčba získává čím dál větší respekt, a to i u lékařů, což je dobře.

K vašim nejoblíbenějším produktům patří třífázová očistná kúra TRIZONES. Můžete nám vysvětlit, k čemu tato očistná kúra slouží, jak funguje a co se během jednotlivých fází v těle děje?

Očistná kúra TRIZONES má opravdu svoje fanoušky a věrné uživatele. Je to tím, že je to komplexní bylinná očistná kúra. Je rozdělena do tří fází. První fáze je zaměřena na střevní aparát, tam se schovává velká část našeho imunitního systému. Pokud nejsou v pořádku střeva, tělo nefunguje. Vstřebávání živin, psychika, energie, zdravá pokožka, alergie, to všechno souvisí se střevním aparátem. Druhá fáze upravuje metabolismus, správnou funkci střev a odstraňuje vnitřní tuky. Poslední fáze se věnuje lymfatickému systému: čistí, odvodňuje a zmírňuje otoky. S třífázovou očistnou kúrou TRIZONES prostě dobře posloužíte svému tělu.

Přesné složení vašich přípravků je nutné pečlivě hlídat. Jak probíhá testování vašich výrobků a jejich výroba?

Přesné složení navrhuji na základě zkušeností, znalostí, ale i intuice. Tento základní návrh konzultuji ještě s odborníky, kteří jsou zvyklí složení přípravku zkoumat analýzou širokého spektra chemických a mikrobiologických vlastností. Toto testování probíhá v akreditované laboratoři. Systém kontroly výroby a jakosti (HACCAP) zaručuje, že výsledný produkt dokonale odpovídá potřebné certifikaci. Vlastní přípravky se mnohdy vyvíjejí dlouho, v několika krocích, jejich složení se upravuje tak dlouho, až jsme s nimi naprosto spokojení. Do prodeje jdou jenom dokonale prověřené produkty.

Můžete uvést některé příklady, kdy vaše přírodní léčba klientům výrazně pomohla? Jak je pro vás důležitá zpětná vazba od vašich zákazníků?

Nabízíme různé produkty, které pomáhají na různé typy zdravotních obtíží. U očistné kúry TRIZONES si lidé často pochvalují účinek na kožní potíže, únavu, trávicí systém, chronickou zácpu, odvodnění organismu, alergie nebo lupénku. Zpětná vazba je důležitá, díky ní jsme vlastně na trh uvedli samostatně i přípravky VERMOPROBIAN, METABOLIAN a LYMPHOBIAN.

VERMOPROBIAN se postará o správnou funkci střev. Kdo hledá pomoc s rychlejším spalováním tuků, užívá k tomu přípravek METABOLIAN. K harmonizaci lymfatického systému a k odstranění přebytečné vody z organismu je určený přípravek LYMPHOBIAN.

Kde všude vaše přírodní přípravky nabízíte?

V tuto chvíli prodáváme v Čechách a na Slovensku.

Který z vašich produktů je mezi zákazníky nejpopulárnější?

Díky svojí komplexnosti je to očistná kúra TRIZONES. Lidé však mají různé potíže a zájem je proto o všechny produkty. Dobře si vede i přípravek FRESHBRAIN, který posiluje mentální výkon a pomáhá tělu s kvalitním odpočinkem.

O přípravku FRESHBRAIN jsme ještě nemluvili, je to novinka mezi vašimi produkty?

Úplná novinka to není, na trhu už ho nabízíme delší dobu. Je to však přípravek, který našim zákazníkům chyběl. FRESHBRAIN posiluje mozkovou aktivitu a psychiku. Skládá se ze dvou částí. Ze dvou částí proto, že mozek nejprve ráno povzbudíme pro získání energie, pro zvládnutí celodenního stresu a pro lepší soustředění. V noci naopak potřebuje náš mozek uklidnit. S tímto přípravkem se dočkáte klidného a posilujícího spánku. FRESHBRAIN naučí váš mozek ráno vstávat a večer usínat.

Všechny produkty Veroniky Horákové a společnosti NeoZen si můžete prohlédnout zde.