Přípravky s arnikou prohřejí svaly a pomůžou při drobných poraněních

weleda na blog

Žlutooranžové arnikové kvítky potkáte hlavně v horských oblastech, kde je zapotřebí houževnatost a přirozená síla. Ta se zračí i v účincích této rostliny, a proto je arnika od dávných dob využívána k léčebným účelům. Pomáhá hojení pohmožděnin, poranění kloubů i namoženým svaly.

Prohřívající masáž

Koncentrované účinky arniky se skrývají v  lahvičce s Masážním olejem s arnikou. Ten po aplikaci příjemně prohřívá a ulevuje napjatým svalům, které touží po odpočinku. Při masáži však proniká i hlouběji do podkožního svalstva, kde podporuje přirozené funkce pokožky. Přináší tak celkovou úlevu po náročném turistickém výletě, po sportovním tréninku i náročném dni plném pohybu.

Arnikové osvěžení

Hledáte příjemné ověžení, co vás probudí a na organismus zapůsobí jako energizující studená sprcha? Sáhněte po Arnikovém sprchovém gelu. Už jeho vůně vás přesvědčí o tom, že ze sprchy vyjdete svěží a plní nových sil. Jemná konzistence zároveň nevysušuje pokožku, a tak pocit svěžesti dlouho přetrvá.

První pomoc na bolest

Arnika přichází ke slovu také v momentě, kdy dojde na ošetření drobného lehčího poranění. Přibalte si s sebou na cesty skladný Arnika gel, který pomůže, když se objeví modřina nebo se přihodí výron.

Účinky arniky oceníte hned po nejrůznějších tupých poraněních. Při otoku pomůže Arniková tinktura, která nejlépe působí při nanesení co nejdříve po zranění. Po dvou dnech můžete poraněné místo ošetřovat Arnikovou 10% mastí, která podporuje zejména regeneraci svalů a šlach.

Hřejivá barva arniky evokuje pocit příjemného tepla a odpočinku. Tyto vlastnosti přecházejí do všech přípravků, jejichž součástí arnika je, a šíří příjemný pocit klidu a úlevy v místech, kde je to nejvíce zapotřebí.