Připravte se na jaro!

brezova kura

Jaro se blíží a hned po něm se můžeme těšit na léto. Je na čase očistit své tělo, zbavit ho všech nečistot. Prostě podstoupit jarní detox. Zbavte se všech toxických látek, které se v těle nahromadily. Ať jste v létě krásní a plní energie.

Úklid k našemu životu patří. Zatímco doma, v autě, na pracovním stole uklízíme a udržujeme pořádek, na své tělo často zapomínáme. Přitom i tělo si zaslouží důkladný úklid všech nahromaděných toxinů a zplodin.

Detoxikace organismu očistí naše orgány, obnoví přirozené detoxikační procesy, přinese s sebou příval nové energie, zlepší metabolismus i náladu.

K jarní očistě organismu přistupovali už naši předci. Ti se zřekli po celý masopust masa a 2 týdny před Velikonocemi drželi půst.

Způsobů, jak jarní očistu organismu provést je nespočet. Půst, vyplachování úst olejem, pití detoxikačních čajů nebo horké vody, použití detoxikačních náplastí atd.

les briza

Síla přírody – síla břízy

Můžete také využít síly přírody. Třeba taková březová šťáva. Její pravidelné užívání pomůže váš organismus pročistit vyplavením nejrůznějších nečistot z těla přirozeným způsobem. Tuto cestu jsme vyzkoušeli ve spolupráci s Weledou i my.

Jejich WELEDA Bio Březová šťáva chutná trpce, užívá se dvakrát denně – ideálně po dobu tří týdnů. Možná si říkáte, že je to dlouhá doba, ale sběr a usazování nečistot v našem těle také nějakou dobu trvalo. Nemůžeme chtít zázraky hned. Tři týdny, 2 polévkové lžíce denně – to přeci není tak strašné.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90Nově je BIO březová šťáva k dostání v maličko větším balení, než tomu bylo dřív. Lahvička vydrží asi na 8 dní. Dvakrát denně si 1 polévkou lžící rozmíchejte ve sklenici vody a vypijte. Je také třeba dbát na pravidelný pitný režim. Trochu jsem se obávala trpké chuti, ale přiznám se, že nic výrazně trpkého jsem nezaznamenala. Březovou šťávu rozmíchám ve sklenici vody a vypiji.

Vyzkoušela jsem už několik přírodních produktů k pročištění organismu a nikdy to nemělo valný úspěch. Březová šťáva je jiná, musíte ale vydržet. Účinek nepocítíte hned po první dávce, ale až po pár dnech. Tělo se začne zbavovat nečistot, pročistí pleť a tělo uvnitř.

Březovou péči si můžete užít nejen vnitřně, ale i zvenku. Sprchový peeling nebo březový olej vaši pokožku rozzáří, hydratují a ženám pomohou i v boji s celulitidou.

 

Bříza je symbolem mládí a znovunalezené životní síly. Březové lístky obsahují mnoho látek skvělých pro pročištění těla. Weleda si zakládá na přírodě a proto i březové lístky použité nejen pro výrobu šťávy, ale i dalších březových produktů, pocházejí z ekologicky čistých lokalit – zejména z jižních Čech. Lístky jsou šetrně zpracovány s ohledem na přírodu pod osobním dohledem Leonarda Taraby, který březový extrakt pro celosvětovou produkci přírodní kosmetiky Weleda dodává.

Březové listy jsou sbírány ručně v divoké přírodě od poloviny května do konce července. V tomto období břízy procházejí nejintenzivnější fází rozvoje a obsahují nejvíce flavonoidů, saponinů a taninů. Sbírají se pouze mladé, jemné lístky na koncích větví, které obsahují největší množství cenných látek. Z každého stromu sběrači utrhnou jen určité množství listů, aby rostlinu chránili.