PŘIPRAVTE SVÉ PRSY NA KOJENÍ A PODPOŘTE SVOJI LAKTACI

Pilulka-medela-clanek

Prsy se v průběhu těhotenství připravují na kojení. Bradavky mají různou velikost a tvar, ale pro správné přisátí miminka musí být dobře tvarované. Pokud se samy bradavky nezformují, je třeba použít Formovače bradavek už od 32.týdne těhotenství.

Již v těhotenství je důležité, aby si žena vybrala pohodlnou podprsenku bez kostic, která se bude přizpůsobovat zvětšujícím se prsům a nebrání rozvoji prsní žlázy. Po porodu tyto podprsenky pomohou usnadnit průběh kojení díky odepínacím ramínkům.

Na spaní je ideální pohodlnější noční model, který také ulehčuje miminku přístup k prsu díky praktickému překříženému designu.

V podprsence pěkně drží vysoce savé jednorázové prsní vložky, které zachytávají unikající mléko.

V pozdějším stádiu těhotenství se zvyšuje citlivost bradavek. Jakmile žena pocítí tuto změnu, je vhodné jim věnovat adekvátní péči. Bradavky dobře připravené na kojení by neměly být suché, křehké a přecitlivělé. Pravidelné používání malého množství masti Purelan udržuje tkáň bradavek vláčnou. Bradavky tak nebudou při zahájení kojení a při počátečním namáhání při nácviku správné techniky kojení praskat a bolet.

I po porodu je vhodné nadále bradavky preventivně ošetřovat hojivou mastí Purelan – 100% čistý lanolín, který se nemusí před kojením smývat.

Pokud začnou být bradavky bolestivé, oteklé, zarudlé, je vhodné použít Chrániče bradavek, které umožňují ochranu před nepříjemným kontaktem s prádlem a podporují hojení díky cirkulaci vzduchu.

V případě větších bolestí, poskytnou Hydrogelové polštářky okamžitou úlevu s možným chladivým účinkem. Hydratují a udržují pokožku vláčnou, což urychluje hojení.

V případě plochých nebo vpáčených bradavek nabízí Kontaktní kojicí kloboučky pevný, pohodlný a praktický způsob, jak usnadnit kojení.

Pilulka-clanek-medela-produkty

Navýšení tvorby mateřského mléka

Medela odsávačky mateřského mléka jsou pro maminky velikým pomocníkem v období kojení. Mohou pomoci v každé situaci:

  • Pro odsátí přebytku mléka, aby byly prsy dostatečně vyprázdněné a předešlo se tak případnému zánětu.
  • Pro vytváření zásob k zamrazování mléka.
  • Pro podporu stimulace laktace v případě nedostatečné tvorby mléka.
  • Pro úlevu citlivých/poraněných bradavek z kojení.
  • Pokud se kojení z nějakého důvodu nedaří (císařský řez, separace matky a dítěte, apod.), poslouží odsávačka k pravidelné stimulaci mléčné žlázy tzn. produkci nenahraditelného mateřského mléka.

Jak si správně vybrat tu nejvhodnější odsávačku?

Manuální? Elektrickou? Na jedno prso nebo na dvě prsa? Před nákupem si musíme zodpovědět nejdůležitější otázku: Jak často budu odsávat?

  • Pro příležitostné odsávání postačí manuální odsávačka Harmony.
  • Pro denní použití je vhodná elektrická odsávačka Swing.
  • Pokud víme, že budeme odsávat dlouhou dobu nebo téměř kojit nebudeme, tak je nejvhodnější variantou odsávačka na dvě prsa Swing Maxi.
  • V případě dočasného řešení problému se také nabízí možnost zapůjčení profesionální výkonné odsávačky Symphony.

Výkonné odsávačky švýcarského výrobce Medela patří mezi nejoblíbenější odsávačky na trhu. Tyto odsávačky jsou vysoce účinné a současně šetrné k prsní tkáni, díky jedinečnému 2-fázovému odsávání (napodobení sání miminka), které vyvinula společnost Medela.