Přivítejte sluneční paprsky bez výčitek!

shutterstock_83610037

Čas pobytu na přímém slunci se nezadržitelně blíží, a s ním ruku v ruce přichází také doba opalování. V touze po svůdně opálené pleti často zapomínáme na to nejdůležitější – na péči, kterou je pokožce potřeba věnovat. Hlavně na jaře a zkraje léta, kdy je kůže světlá a citlivá na ostré jarní sluníčko, bychom ji měli účinně podpořit.

Pravdou je, že zatímco na ochranný opalovací přípravek většina z nás při pobytu na slunci nezapomíná, následnou péči po opalování často podceňujeme. Výskyt rakoviny kůže i bolestivé zkušenosti těch, kteří si museli ošetřovat bolestivé spáleniny, jasně dokazuje, že i krátké slunění není vhodné brát na lehkou váhu.

Opalování ano, ale…

Sluneční záření je pro lidský organismus nezbytné především proto, že díky němu naše tělo získává potřebný vitamin D. Ten velmi příznivě působí na náš psychický stav a celkovou imunitu. Pro pokožku je ovšem opalování spíše stresová situace, jelikož při tomto procesu dochází k jejímu vysušení. Důležité je proto pít hodně tekutin nejen během opalování, ale i po něm, aby se pleť opět mohla aktivně hydratovat. Další nevýhodou opalování, která vyděsí především ženy, je fakt, že dochází k předčasnému stárnutí kůže, vzniku vrásek a často také ke kožnímu podráždění.

Jak se tedy opalovat bezpečně a bez rizika?

V první řadě je dobré mít na paměti, že spěch se nikdy nevyplácí. Stejně tak to platí i v případě prvního kontaktu s ostrým sluncem. Opalujte se pozvolna, ideálně s ochrannými přípravky, které mají potřebné hydratační, regenerační a vyživující schopnosti.

Na co vsadit?

Jestliže se pomalu chystáte vystavit svou pokožku slunečním paprskům, vybavte se kromě opalovacího přípravku také účinným prostředkem s vysokým obsahem panthenolu, který poskytne vaší kůži chladivou pomoc, a je ideální pro zklidnění a podporu hojení podrážděné pokožky po opalování.

Obohaťte si domácí lékárničku šetrným pomocníkem – Panthenolem Swiss PREMIUM s extra vysokým obsahem D-panthenolu (10 %) a Aloe vera, která má silné protizánětlivé a protihyperpigmentační účinky, díky čemuž zabraňuje vzniku nevzhledných tmavších skvrn na pokožce.  Ve složení přípravku dále naleznete vitamíny A, D, F a E, který ulevuje podrážděné pokožce a urychluje její hojení. Podrážděnou pokožku po opalování, pobytu v soláriu nebo chlorované vodě příjemně chladí, regeneruje a aktivně hydratuje. Volit můžete variantu gel, tělové mléko nebo spray, dle vašeho uvážení.

Aby vaše opálená pokožka byla ozdobou, ne trnovou korunou!

Panthenol 10% Swiss PREMIUM tělové mléko 200 + 50ml Zdarma (zakoupíte zde)

Panthenol mléko (krabička+tuba)

Panthenol skupinka