Probiotika jako klíč ke klidnému zažívání

shutterstock_250375267

Nepříjemné střevní problémy jako jsou průjmy, zácpa nebo nadýmání jsou relativně častým a velmi nepříjemným problémem. Pokud je chceme účinně řešit, je nejlepší cestou zaměřit se na jejich příčinu.

Jak funguje naše trávení

Střevní trakt člověka je domovem pro obrovské množství bakterií, z nichž některé jsou lidskému organismu prospěšné, jiné nikoliv. Zatímco škodlivé bakterie produkují toxiny, které vylučují do svého okolí, přítomnost prospěšných bakterie ve střevě je pro člověka nanejvýš žádoucí. Přátelské bakterie se totiž v trávicím traktu člověka podílejí nejen na procesu trávení a vstřebávání živin, ale také na omezení množení bakterií škodlivých.

Střevní potíže na obzoru

V některých případech může dojít k narušení střevní rovnováhy, což má za následek nejen vznik střevních potíží, ale například také oslabení celého imunitního systému.

V tomto případě je vhodné tělu prospěšné probiotické organismy doplnit a jejich pravidelným užíváním problémům přímo předcházet.

Tradičním zdrojem probiotik jsou kysané mléčné výrobky. Bohužel však obsahují účinné organismy jen v malém množství, navíc nikterak chráněné před průchodem kyselým prostředím žaludku, kde dochází k jejich úhynu. Mnohem účinnější cestou, jak doplnit probiotické organismy, je tak užívání přípravků z řad doplňků stravy. Důležité je však sledovat deklaraci o počtu obsažených prospěšných mikroorganismů a způsob jejich ochrany při průchodu trávicím traktem do střev.

SWISS Imunit Laktobacily – účinné řešení

K dostání je účinný doplněk stravy Swiss Imunit Laktobacily, který obsahuje Jogokult™ INULIN – unikátní kombinaci pěti kmenů laktobacilů a bifidobakterií (12 mld. v denní dávce) a inulinu z čekanky pro klidné trávení. Obsažený selen přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Speciální ochranná vrstva SWISS Imunit Laktobacilů je vyrobená metodou enkapsulace, čímž zajišťuje jejich průchod kyselým prostředím žaludku a působení probiotických organismů ve střevech.

SWISS Imunit Laktobacily jsou k dostání také ve variantě JUNIOR, která je určena pro děti od 3 let. Laktobacily JUNIOR mají podobu chutných cucavých tablet s jahodovou příchutí, pro jejichž výrobu byla využita pouze přírodní barviva. Přípravek obsahuje unikátní komplex Jogokult™ FENYKL – účinnou kombinaci 5 probiotických kultur (2 mld. v denní dávce), prebiotickou vlákninu inulin, fenykl pro klidné zažívání a selen k udržení normální funkce imunitního systému. Enkapsulace zajišťuje účinnost probiotických organismů v místě určení – ve střevě dítěte.

Kromě vysoké kvality a unikátní metody zpracování se SWISS Imunit Laktobacily vyznačují také optimální kombinací účinku. Řeší totiž nejen účinné doplnění probiotických kultur, ale také stav imunitního systému, který je nerovnováhou střevní mikroflóry postižen.

Dobře fungující střeva jsou totiž základem dobré imunity. Ve sliznici střeva se nachází sedmdesát procent buněk imunitního systému, a  právě proto plní střevní mikroflóra velmi důležitou metabolickou funkci.

Příčiny střevní nerovnováhy

Nejčastější příčinou střevní nerovnováhy je léčba antibiotiky, která kromě škodlivých organismů hubí také zdraví prospěšné střevní bakterie. Mnohdy proto dochází k zácpě nebo naopak průjmovým stavům. Pokud tudíž antibiotika užíváte, je vhodné doplnit léčbu probatickým přípravkem.

Ke střevní nerovnováze dochází často také ve spojitosti s cestováním či změnou stravování, které působí na střevní mikroflóru jako šok. Řešením, jak těmto šokům předcházet a zmírňovat jejich dopad, je preventivní užívání probiotik.

Udržení střevního traktu v dobré kondici je klíčové nejen jako prevence zažívacích potíží, ale také pro zachování pevné imunity a dobrého vstřebávání živin. Rovněž je také cestou, jak předejít široké škále zdravotních potíží.

(Zakoupíte zde)

Lactobacily junior 60+12Lactobacily dospělé 60+12