Probiotika pro každou situaci

břicho

Jaká je hlavní výhoda probiotik Dophilus? Konkurenční značky mají jeden produkt pro děti a jeden pro dospělé. To ale nestačí. Různé životní fáze a různé problémy vyžadují řešení na míru. Proto máme dohromady 8 druhů přípravků, jejichž složení je sestaveno na míru podle věku, zdravotního stavu pacienta a podle toho, co zrovna děláte.

V létě jsou častým problémem cestovní nebo akutní průjmy. Málokdo ale ví, že je můžete zastavit využitím probiotik. Cenově dostupný přípravek Acute Care je díky svému specifickému složení a zejména díky přítomnosti bakterie Enterococcus faecium k tomuto účelu výborný. Enterococcus faecium podporuje trávení a zároveň zabraňuje tomu, aby se probiotika vyloučila ze střev. Nejnovější výzkumy ukazují, že tato bakterie zabraňuje rozmnožování choroboplodných zárodků v organismu a je tak výbornou prevencí proti cestovním průjmům („faraónova pomsta“ apod.).

Jasnou volbou pro ženy by měla být Probio Brusinka či Women Dophilus. Oba dva probiotické komplexy obsahují vedle velkého množství prospěšných bakterií také brusinkový extrakt. Ten pomáhá v boji proti infekci močových cest a zánětům močového měchýře. Brusinky obsahují také vysoký podíl antioxidantů. Ochraňují buňky před stárnutím, poškozením volnými radikály a fungují jako prevence proti zhoubnému bujení.

Pro dospělé, jejichž hlavním cílem je obnova střevní mikroflóry při užívání antibiotik, je tu Super Dophilus. To je přípravek s 9 kmeny živých mikroorganismů a vysokou koncentrací 8 miliard prospěšných bakterií v jedné kapsli. Díky vysoké koncentraci a rozmanitosti obsažených bakterií je Super Dophilus opravdovým SuperPomocníkem při obnově střevní mikroflóry během užívání antibiotik i po jeho konci.

Pro nejmenší pacienty je tu Infants Dophilus Plus. Díky práškové formě je rozpustný ve vodě či jiné tekutině a není nutné se trápit s kapslemi. Jeho složení je sestaveno pro děti, jejichž střevní mikroflóra vykazuje silný deficit prospěšných bakterií a u kterých osidlování střevního traktu doprovázejí problémy. Z toho důvodu je součástí Infants Dophilus Plus také bakterie zvaná Bifidobacterium infantis: ta je totiž nejdůležitějším mikroorganismem v tlustém střevě batolete.

Naše probiotika ale umí řešit i o něco méně běžné problémy. Trpíte nedostatkem vitamínu B a zároveň chcete obnovit střevní mikroflóru? Pro vás je tu Probio Adults. Alternativou pro vaše ratolesti je pak Probio Junior, který obsahuje množství vitaminu B upravené právě pro děti.

V neposlední řadě nabízíme probiotický komplex Colon Dophilus. Maximální koncentrace 10 probiotických kultur a 10 miliard prospěšných bakterií v jedné kapslí dělá z Colon Dophilus velmi silné probiotikum. Přípravek Colon Dophilus byl navržen tak, aby jeho složení zahrnovalo optimální množství jak laktobacilů, tak i bifidobakterií. Stejně jako u ostatních probiotických přípravků je cílem eliminace nepřátelských bakterií a nastolení bakteriální rovnováhy ve střevním traktu. Přípravek by měl být při vážných potížích užíván alespoň několik měsíců, zejména při přetrvávajících příznacích onemocnění a   při neměnnosti zdravotního stavu.