Problémy s klouby? Myslete na kurkumu!

S návratem hezkého počasí sportovní aktivity opět narůstají: chůze, ježdění na kole, běhání, tenis… Vaše klouby mohou být zatíženy více než obvykle a brzy můžete pocítit první příznaky problémů. Před tím, než sáhnete po přípravcích jako jsou ibuprofen, paracetamol či zvolíte jeden z běžných přípravků na klouby, vyzkoušejte nejprve kurkumu!

Kurkuma se často používá v asijské kuchyni, avšak je méně známá pro své protizánětlivé vlastnosti nebo jako ochrana kloubní chrupavky. Mnoho lidí je postiženo problémy s klouby: senioři, atleti nebo lidé, kteří dlouhodobě nebo opakovaně vykonávají fyzicky náročnou práci. Další faktory jako dědičnost, nadváha nebo předchozí nehoda (zlomeniny, trauma) mohou také bránit pohyblivosti kloubu.

Proč kurkuma?

Kurkumin, hlavní účinná složka kurkumy, je zejména cenná pro své protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, což potvrzuje její současný velký úspěch v oblasti revmatických chorob jako osteoartritida, zánět šlach a dna.

Dobrá snášenlivost!

Mnohé studie dokládají, že kurkumin je bezpečnou přírodní alternativou. Mimo to, na rozdíl od nesteroidních protizánětlivých léků, kurkumin nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky na srdci a ledvinách. Podobně, nezpůsobuje otravu jater, což může být pozorováno u vysokých dávek paracetamolu. Používání kurkumy může tudíž pomoci omezit používání analgetik a protizánětlivých přípravků a vyřadit klasické přípravky na klouby, které mnohdy svým složením rovněž nemusí být pro řadu z nás bezpečné.

Abyste mohli plně využít pozitivní účinky koření tohoto tisíciletí, přidat kurkumu do vašich jídel nebude stačit, kurkuma se v našem těle špatně vstřebává. Je důležité upřednostňovat kurkumu, která je optimalizovaná pro lepší vstřebávání v organismu, to zajistí kvalitu a účinnost výrobku.