Proč je BIOSIL PLUS tak oblíbený?

naturvita_vlasy - foto

Akciová společnost NATURVITA vyrábí v současné době 52 doplňků stravy. Nejznámějším a nejprodávanějším  výrobkem je BIOSIL PLUS. O jeho účincích svědčí i opakovaně 1.místo v kategorii Výživa vlasů, nehtů a kůže – Lékárníci doporučují  v průzkumech společností Edukafarm.

Abychom přesvědčili širokou veřejnost o vlivu užívání BIOSILU PLUS na udržení  normálního stavu vlasů, nehtů a vlasové pokožky, provedla v roce 2016 průzkum společnost DSC Services  – specialista na klinické hodnocení léčiv, zdravotnických prostředků a doplňků stravy, pod vedením RNDr. Ing. Karla Chrousta, Ph.D.

CZ_biosil_plus_ foto

BIOSIL PLUS je doplněk stravy s účinným složením pro zlepšení kvality vlasů, nehtů a kůže. Obsahuje biotin (vitamín H), zinek, kyselinu pantothenovou, křemičitan vápenatý, sorbitol, stearan hořečnatý, mikrokrystalickou celulózu, kyselinu citronovou a mátové aroma. Biotin přispívá k udržení normálního stavu vlasů, pokožky a sliznic. Zinek přispívá k udržení normálního stavu nehtů, vlasů a pokožky a dále se podílí na procesu dělení buněk, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a k udržení normální funkce imunitního systému. Kyselina pantothenová (ve formě pantothenátu vápenatého) přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

V rámci multicentrické, prospektivní marketingové studie byl ověřován vliv doplňku stravy BIOSIL PLUS na udržení normálního stavu vlasů, nehtů a pokožky. Primárním cílem studie bylo sledovat zlepšení kvality nehtů a zlepšení kvality vlasů a vlasové pokožky. Sekundární cíle byly zaměřeny na sledování třepení a lámání nehtů v důsledku jejich křehkosti, na rychlost růstu nehtů a růst nehtů bez rýhování, na sledování třepení a lámání vlasů či omezení vypadáváni vlasů, na mastné vlasy a mastnou vlasovou pokožku a tvorbu lupů.

naturvita_3_graf_biosil_plus (3)

Biosil plusStudie proběhla celkem v 5 lékárnách, doba náběru klientů byla 5 měsíců. Hodnocené parametry byly získávány od klientů v průběhu sedmi měsíců od června do prosince 2016.

Ve studii bylo sledováno celkem 7 parametrů formulovaných do 7 otázek. Vysoká statistická významnost rozdílu v odpovědích mezi vstupní a výstupní návštěvou (p < 0,001) byla prokázána v případě lámání či třepení nehtů v důsledku jejich křehkosti, v případě třepení či lámání vlasů a v případě vypadávání vlasů.

Ověřovací studie dokázala statistický významný vliv užívání BIOSILU PLUS na kvalitu vlasů a nehtů.