Proč je kolagen pro naše tělo důležitý?

Aby … byla naše pokožka pevná a pružná

… naše nehty byly kvalitní a pevné

… se nám nelámaly vlasy a netřepili se konečky vlasů

… byly naše šlachy pružné

… byly naše kosti pevné

… nás nebolely klouby

… jsme neměli celulitidu

… jsme neměli vrásky

… jsme neměli kožní skvrny

… jsme neměli akné

… jsme neměli strie

… jsme neměli bradavice

… jsme měli krásné řasy

… se nám hojily rychleji poranění
Kolagen je tzv. bílkovina krásy, která tvoří základní stavbu pojivových tkaní. Pokud ho máme nedostatek, může se to projevit hlavně potížemi s pohybovým aparátem, lámavými vlasy a nehty či ochablou pokožkou. Kdy může nastat nedostatek kolagenu? Hlavní příčinou může být strava chudá na bílkoviny, stres, zrychlený způsob života, nedostatek spánku, kouření, alkohol. Z vnějších faktorů to může být make-up, nadměrné slunění, či znečištěné prostředí.

Jak doplnit kolagen když chybí?

Bylo zjištěno, že příjem kolagenu vnější cestou není účinný tak, jak byste si představovali. Pleťové krémy obsahující kolagen slibují, že ztracený kolagen do pokožky doplní. Nicméně ukázalo se, že molekula kolagenu je příliš velká na to, aby přešla přes epidermis (vrchní část kůže) a zůstává tak pouze na jejím povrchu. Správná cesta vede zevnitř. Nejlépe se tedy kolagen vstřebává po perorálním podání v různých formách. Doktor Steffen Oesser a jeho tím z Německa provedli studii, v níž dokázali, že vnitřní užívání kolagenu ve formě hydrolyzovaných proteinových doplňků ukázalo vysokou míru vstřebatelnosti, až 95%, přičemž vstřebaný kolagen se hromadí hlavně v chrupavce a v pokožce.

colafit

Jak užívat kolagen?

Pro nejlepší výsledky je doporučeno užívat 5 gramů čistého kolagenu denně. Čistý lyofilizovaný kolagen se užívá jako 1 kostka nalačno před jídlem, přičemž 1g lyofilizovaného kolagenu vytvoří v organismu asi 100 g vysoce čistého kolagenového gelu. Při takové dávce je vidět účinky kolagenu již za dva měsíce.

Další možnost je užívat kolagen jako hydrolyzovaný syrovátkový protein, který se před použitím rozmíchá v mléce nebo ve vodě a vypije se před spaním.

Doplňky stravy obsahující kolagen naleznete na Pilulka.cz

Apotex Colafit 60 kostiček
Apotex Colafit 120 kostiček
Apotex Colafit Vit C 60 tablet + 60 tablet zdarma
Artrofit 60 tobolek

O účinku doplňků Apotex Colafit se můžete přesvědčit přečtením pozitivních recenzí na heureka.cz