Proč přestat kouřit?

proc prestat kourit

Kouření je zlozvykem dnešní doby. Kouří muži, ženy, mladí, staří, zdraví, nemocní. Většinu ale určitě už napadlo, jak se tohoto zlozvyku zbavit? Někteří to již vyzkoušeli (ať už úspěšně, nebo nikoli), jiní se to zkusit obávají. 

Důvodů, proč přestat kouřit je mnoho.

Zdraví

Častým důvodem skončit s kouřením bývají zdravotní důvody. Dlouhodobé kouření poškozuje totiž nejen plíce, ale také srdce, cévy a další orgány. Strašákem dnešní doby je zejména rakovina.

Rodina

Dalším častým důvodem přestat kouřit je rodina. Kdy jindy je vhodnější doba přestat kouřit, než okamžik, kdy zjistíte, že budete rodiči? Děti také budou méně náchylné k různým respiračním nemocem.

Peníze

Kouření dost leze do peněz. Zamysleme se nad tím, kolik stojí krabička cigaret, kolik prokouříte za týden, měsíc, rok? Nebylo by lepší tyto peníze investovat do něčeho jiného?

Okolí

Někdy je kouření takříkajíc „in“, jindy už ne. Mnoha lidem vadí zápach z cigaret, zažloutlé prsty či třeba doma záclony.

Vzhled

Kouření ovlivňuje také vzhled. Pokud přestanete kouřit, Vaše pokožka bude stárnout pomaleji, pomalu zmizí kruhy pod očima, budete mít více energie.

Lepší sex

Jakmile přestanete kouřit, zlepší se vám krevní oběh a tudíž i citlivost genitálií. U mužů dochází ke zlepšení erekce, ženy obvykle lépe dosáhnout orgasmu a stoupá i jejich schopnost vzrušení.

Větší plodnost

Nekuřáci mají mnohem větší plodnost než kuřáci. Pokud přestanete kouřit, sníží se pravděpodobnost potratů a zvyšuje se šance porodit zdravé dítě.

Bělejší zuby

Vzdejte se cigaret a vaše zuby budou mít bělejší odstín a také nebude partnera odrazovat páchnoucím dechem.

Lepší chuť i čich

Pokud se dokážete vzdát cigaret, zlepší se vám čich i chuť. K tomu je však potřeba, aby se tělo zbavilo stovek toxických látek, které jste do sebe kouřením dostali.

Víc energie

Všechny fyzické aktivity vám budou připadat jednodušší, zlepší se vám imunitní systém, budete méně trpět chřipkou, nachlazením, únavou a bolestí hlavy.