Proč sáhnout po ústní vodě?

zuby

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, minimálně 2 x denně po dobu minimálně 3 minut. Důležitá je volba správného kartáčku, mezizubních pomůcek a samozřejmě kvalitní zubní pasty. Správnou techniku pacienty naučí zubní lékař, nebo dentální hygienista.

Můžeme si tedy říci, proč ještě používat ústní vodu. Jenže i ústní voda, stejně jako již zmíněné pomůcky ústní hygieny, nám může v mnohém pomoci. Chceme-li mít jistotu, že jsme pro svou dutinu ústní udělali maximum, pak k výplachům úst po vyčištění zubů použijeme ústní vodu.

Po kvalitní ústní vodě sáhneme také, když máme záněty ústní sliznice, nebo potřebujeme osvěžit dech.  Ústní vody s rostlinnými extrakty mají výborné protizánětlivé a rovněž desinfekční účinky. Jsou tedy vhodné u pacientů s gingivitidou (zánětem dásní) a parodontitídou (parodontózou), rovněž u pacientů po chirurgických zákrocích, u pacientů se snímacími náhradami, nebo fixními rovnátky může ústní voda pomoci.

Po bylinné ústní vodě rovněž můžeme sáhnout při nachlazení, nebo při jiném onemocnění horních cest dýchacích, kdy obvykle je postižena i ústní dutina a hltan.

Léčba a péče gingivitid (zánětu dásní) a porodontitid (parodontózy) pomocí aplikace ústních vod a dalších preparátů – roztoků, speciálních gelů a zubních past (s antimikrobiálními látkami).

Ústní vody s chlorhexidinem

  • velmi účinně pomáhají redukovat mikrobiální biofilm, hlavně u akutní fáze gingivitid, omezená doba používání

Bylinné ústní vody s obsahem bylinných extraktů a silic

  • rovněž velmi účinně pomáhají redukovat mikrobiální biofilm, jsou vhodné pro dlouhodobé používání a s rostoucí délkou aplikace roste i účinnost ve srovnání s Chlorhexidinem, při používání delším jak 6 měsíců je prokázaná vyšší účinnost bylinných silic než u chlorhexidinu.

Herbadent

HERBADENT ® bylinná ústní voda 250 ml – koncentrát pro přípravu 2 litrů HERBADENT ® bylinná ústní voda 400 ml   připravená k okamžitému použití.

  • doporučuje se při krvácení dásní
  • snižuje riziko zánětů dásní, parodontózy a dalších zánětů v dutině ústní (např. afty)
  • předchází vzniku zubního plaku
  • pomáhá proti zápachu z úst
  • vhodné kloktadlo pro celkovou dezinfekci dutiny ústní rovněž i při nachlazení nebo i v chřipkovém období