Proč si vybrat ortézu od Mueller Sports Medicine?

jogger-3071964_1280

Firma Mueller Sports Medicine zabývající se výzkumem a produkcí špičkových ortéz a bandáží, vám pomůže „vrátit se do hry“i po nepříjemných komplikacích spojených s úrazy. Pro tu část populace, která se nechce vzdát pohybu a sportu i přes zdravotní indispozice, nabízí tato firma s více než padesátiletou tradicí, pomoc a řešení pomocí svých špičkových výrobků.

Ať již máte potíže s koleny, kotníkem, zápěstím nebo loktem, z kolekce Mueller si vždy máte co vybrat.

Ortézy jsou uzpůsobeny tak, aby co nejméně překážely v pohybu a přitom vám poskytovali podporu, kterou potřebujete. Samozřejmě záleží na typu vašich problémů či zranění, podle toho se pak odvíjí výběr ortézy z několika možností typů podpory. Od lehké bandáže až po ortézy s trojosým kloubem poskytující kloubu maximální podporu.

Skvělou volbou jsou ortézy ze série Hg80, které vynikají nejen materiálem HydraCinn, ze kterého jsou vyrobeny a jsou tak nesmírně příjemné na nošení, prodyšné a odolné proti množení bakterií.

Lidé, kteří mají možnost porovnat s klasickými neoprenovými ortézami si okamžitě oblíbí lehkost Hg80, ale například i její zpracování podkolenní jamky, které je vyrobeno z jemné ale přitom pevné, prodyšné textilie. Kolenní ortéza Hg80 s triaxiálním kloubem překvapí i možností vyndání speciálního kloubu pro případ, že momentálně nepotřebujete tu nejvyšší ochranu například při lyžování, ale vydáváte se třeba jen na pěší tůru.

Možností jak bezpečně sportovat a být aktivní s ortézami Mueller je více než dost. A nejen při poúrazových stavech je moudré doplnit péči o oslabené tělo i domácí rehabilitací, ať již s Thera-bandem (posilovací gumou) nebo cvičebními míči, flexbary a podobnými pomůckami, které jsou skladné a vždy při ruce.

Posilování a protahování svalů v okolí poškozeném úrazem může být základem k rychlému uzdravení a správné funkci kloubu. Další možností, jak si pomoci při rekonvalescenci, je používání metody tejpování, která je v posledních letech, díky své účinnosti a dostupnosti, na vzestupu.

Na téma „Vše o tejpování“  nejlépe s tejpy Temtex si řekneme zase příště.