Proti pupínkům přírodní cestou? Jde to!

Pupínky… nejčastější kožní problém, který skloňují všechny generace. Někdo má štěstí a nedokonalosti pleti řeší jen občas, jiným komedony komplikují každý den a i přes úmorné přesvědčování odmítají kapitulovat. Pokud fandíte čistě přírodní kosmetice, máme pro vás dobrou zprávu. Účinnou pomoc pro problematickou pleť nyní nabízí nová řada Naturally Clear od Weledy.

Důvodů, proč se nám pupínky tvoří nejen na obličeji, ale také v dekoltu, na ramenou a zádech, je hned celá řada. Nejčastějším viníkem jsou hormony, proto pupínky trpí až 95 % dospívajících teenagerů. Svou roli hraje ale také dědičnost, užívání léků, celkové onemocnění organismu, stres, kouření, strava a v neposlední řadě nevhodná péče o pleť.

Jak pupínky vznikají?

V kůži hrají důležitou roli mazové žlázy zakončené pórem, které vylučují odumřelé buňky (pozorovatelné jako maz). Potíž nastane v případě, že žláza produkuje mazu víc, nebo když se v ústí póru vytvoří zátka, tzv. komedon. Pokud je pór ucpaný, maz se v něm hromadí a tím ho rozšiřuje. Komedon pak může mít podobu bílé nebo černé čepičky.

Která kosmetika je pro problematickou pleť ta pravá?

Zmírnit nedokonalosti dokáže správná pleťová péče. Taková, která normalizuje produkci mazu, neobsahuje látky zvyšující ucpávání pórů (má nekomedogenní složení), má protizánětlivý účinek a zároveň podporuje přirozené pH pokožky. V ideálním případě by péče měla být obohacena o kyselinu salycilovou či mléčnou a také o šetrné surfaktanty, které pokožku jemně a do hloubky vyčistí.

Náš tip: Vyzkoušejte novou řadu Naturally Clear od Weledy

Účinné látky najdete nejen v laboratořích, ale také v samotné přírodě. Například výtažky z vrbové kůry jsou výjimečné pro svůj obsah kyseliny salicylové, která působí protizánětlivě a má jemné exfoliační účinky.

Zároveň čistí póry a napomáhá správnému odlučování odumřelých buněk. Kořen lékořice má zase protivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky, hydratuje a zklidňuje pleť a mírní začervenání. Pokud je doplníte vodou z vilínu virginského, který má stahující účinky a napomáhá čištění pórů, získáte unikátní kompozici ideální pro problematickou pleť. 

A právě všechny tyto přírodní látky obsahuje řada Naturally Clear, která zahrnuje 4 klíčové produkty:

Rozjasňující mycí gel pro problematickou pleť – základní produkt pro každodenní použití. Jeho jemné složení šetrně čistí pleť do hloubky, aniž by ji vysušoval. Během chvilky odstraní přebytečný kožní maz i make-up, čímž předchází vzniku pupínků. Antibakteriální složení tvořené výtažky z vrbové kůry, lékořice a vilínu virginského zajistí zdravější a sjednocenější vzhled pleti.

Po použití mycího gelu je pleť krásně svěží a jemná. Při prvním použití mě zaskočila síla vůně. Je krásně svěží a ještě nějakou dobu po aplikaci ji stále cítíte. Ničemu to ale nevadí, je to vůně bylinek.

Matující fluid na problematickou pleť– vhodný jako podklad pod make-up a pro každodenní použití. Pleti navrátí rovnováhu, zároveň ji zklidní a hydratuje. Má nemastnou texturu, tudíž neucpává póry a do pokožky se snadno vstřebá. Pleť je po jeho nanesení prozářená a přirozeně matná.

S.O.S. péče na akné – příjemně chladivý gel k lokálnímu použití minimalizuje počet komedonů a díky svému neolejovému složení kombinujícímu extrakt z vrbové kůry, lékořice a vody z vilínu virginského předchází vzniku dalších nedokonalostí. Přes noc mírní začervenání pleti a má zklidňující účinky, aniž by pokožku vysušoval.

Objevili jste na obličeji náznak pupínku a potřebujete se ho rychle zbavit? S.O.S. péče na akné Vám v tomto boji pomůže. Stejná obtíž mě postihla krátce před důležitou schůzkou a už jsem se hrozila, jak příšerně budu vypadat. Pupínek sice nestihl zmizet úplně, byl ale téměř neviditelný.

Korektor na problematickou pleť – díky svému antibakteriálnímu složení pupínky nejen zakryje, ale zároveň podporuje jejich hojení. Mírní začervenání pokožky a dodává jí zdravější vzhled.

Víte, že…? Všechny produkty mají, s výjimkou korektoru, složení vhodné pro vegany.