Protopan na suchou atopickou pokožku vyvinul atopik

protopan clanek

Proměnlivé počasí, rychlé střídání teplot, změna ročních období, strava a všudypřítomný stres – všechny tyto faktory způsobují, že až třetina lidí trpí problémy se suchou pokožkou.  Nejvíce tyto faktory zatěžují lidi a děti s atopickým ekzémem.

Pokožka atopiků se velmi rychle vysušuje, ztrácí elasticitu, svědí a praská. Kožní bariéra je vážně narušená a stačí málo, vznikne zánět a problém, který umí pořádně potrápit, je na světě. K obnově kožní bariéry, která je nezbytná pro zdraví a vitalitu pokožky, přistupuje většina lidí stejně – snahou o dostatečné promaštění pokožky. To je samozřejmě nezbytné a kvalitní promašťovací přípravky mohou obtíže výrazně zmírnit. Protopan, který vyvinul atopik, nabízí kvalitní a léty prověřené promazávací přípravky Local Cream a Body Lotion bez kortikoidů pro děti i dospělé. Celou řadu doplňuje také speciální sprchový olej Shower Oil a opalovací mléko Protopan SUN Protect.

Velmi často však pouze mazání nestačí a kožní bariéra nestíhá v kritickém období dostatečně rychle regenerovat. Výzkum i praxe ukázaly, že stejně důležitou součást péče o pokožku tvoří i obnova kožní bariéry zevnitř. Pokud dokážeme tělu dodat látky, které může využít právě k opravě poškozené bariéry, pokožka, která jde postupným olupováním na povrch, je ve viditelně lepším stavu.

Zdravé stravování je dnes moderní a řada lidí se zdravotními problémy se pokouší jíst jinak. Dodat tělu kvalitní stavební materiál pro obnovení kožní bariéry pouze stravou však není vůbec jednoduché. Dnes tolik populární omega mastné kyseliny, jež pro zmírnění atopických potíží dlouhodobě doporučují sami dermatologové, jsou obsaženy například v mořských rybách, které se však na český stůl nedostávají příliš často a v potřebné kvalitě. Navíc ryba je významný alergen a není pro každého vhodná. Ani důležité probioticke kultury, které posilují imunitu, zkvalitňují trávení a vstřebávání živin z jídla, není snadné získat ze stravy v potřebné kvalitě. Velkým problémem napříč populací je také překyselení organismu, které se spolupodílí na řadě zdravotních komplikací.

Komplexní a vyváženou péči o atopickou pokožku, zaměřenou na obnovu kožní bariéry, přináší Protopan, jediná ucelená řada pro atopiky na českém trhu. Kromě kvalitních promazávadel – krému a mléka bez kortikoidů, obsahuje i tři cílené doplňky stravy – Omega 3&6, Lactobacillus a pH balance na odkyselení organismu a vyrovnání pH pokožky, které je u atopiků jiné než u běžné populace. Řadu doplňuje i sprchový olej Shower Oil a speciální opalovací mléko SUN Protect.