Působení organických olejů na pokožku, vlasy a nehty

Každá žena ráda pečuje o svojí pokožku, vlasy a nehty. Na trhu je nepřeberné množství přípravků, které slibují pevnější pokožku, lesklejší vlasy a silnější nehty. Existují i různé zaručené babské rady, jak zabránit stárnutí pleti, jak posílit vlasy nebo jak na lámavé nehty. V současné době plné chemie se stále častěji snažíme najít přirozenější cestu ke kráse. Využíváme na příklad bylinky nebo léčivé rostliny, tinktury nebo olejíčky. Příkladem může být arganový nebo makadamový olej v kosmetice.

Arganový olej

Přírodní oleje se těší stále větší oblibě. Velmi známý je arganový olej zvaný marocké zlato. Strom argania spinosa se vyskytuje v Maroku. Olej pro kosmetické účely se lisuje za studena, ručně. Arganový olej se přidává do šamponů, kondicionérů, masek na vlasy, krémů na obličej, krémů na ruce, do tělových balzámů, másel nebo peelingů. Ale i samotný arganový olej má blahodárné účinky na pokožku, vlasy a nehty.

Tento olej dobře hydratuje, je proto vhodný pro suchou odvodněnou pokožku. Je vhodný také pro pokožku, která již není tolik pevná a pružná, pomáhá i při celulitidě. Efektivní je i při péči o zralejší pokožku s vráskami – antiageing efekt. Stejně tak zmírňuje předčasné známky stárnutí kůže. Nejen náctileté trápí projevy akné – arganový olej přispívá k rychlejšímu hojení.

Oplatí se jej vyzkoušet také při péči o křehké, dvojící se nehty. Hodit se může i při péči o suché, lámavé vlasy. Během blížícího léta jistě oceníte jeho antioxidační vlastnosti a ochranou před škodlivým působením slunce nebo i jako péči, pokud to přeženete s opalováním.

Biotter 100% Arganový olej

Biotter 100% Argan Oil pečuje o kůži, vlasy, pokožku hlavy a nehty. Arganový olej je neocenitelným zdrojem krásy pro Vaši pokožku. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny (80%), skvalen, karoteny a vitamín E, a proto má příznivý vliv na odpovídající hydrataci, pružnost a výživu pokožky, což pomáhá zachovat její mladistvý a zdravý vzhled. Arganový olej je doporučován rovněž pro vtírání do pokožky hlavy a do konečků vlasů s cílem ochránit je před působením slunce. Je nenahraditelný při péči o vysušenou kůži dlaní a křehké nehty.

Způsob použitíje velmi snadný – tělo: Naneste několik kapek olejíčku na tvář, krk a dekolt a poté jemně vmasírujte do pokožky. Pokožka hlavy a vlasy: Používejte před umytím hlavy. Vetřete dávku olejíčku do pokožky hlavy a vlasů, nasaďte čepici a poté zaviňte ručník. Po 20 minutách si umyjte hlavu.

Vlasy: Menší množství olejíčku rozetřete v dlaních a poté vetřete do konečků vlhkých nebo suchých vlasů. Dlaně a nehty: Několik kapek olejíčku vmasírujte do pokožky dlaní a nehtů.

Produkt je bez zápachu, dermatologicky testovaný. Balení je 30 ml ve skleněném flakónku s pipetou. Pipeta usnadňuje dávkování, kdy opravdu stačí pouze pár kapek, a také nedochází k znečištění olejíčku nevhodnou manipulací. Biotter 100% Argan Oil je organický arganový olej – Argania Spinosa Kernel Oil s ecocertifikátem.

Makadamový olej

Makadamový olej s charakteristickou ořechovou vůní získáváme ze stromů, jejichž domovinou je Austrálie. Makadamový olej se také lisuje za studena. Obliba makadamového oleje staví hlavně na vysokém obsahu nenasycených mastných kyselinách a obsahu omega 3 a 6 kyselin.

Jedinečný je také díky obsahu kyseliny palmitoolejové, která je velmi podobná sébum (přírodní olej, který chrání pokožku hlavy). Tato unikátní podobnost dovoluje oleji nezvykle efektivně proniknout do vlasů a pokožky hlavy. Takto je může lépe chránit před chemikáliemi, sluncem nebo poškozením. Navrací vlasům měkkost a lesk. Makadamový olej chrání vlasy a pokožku také před ztrátou vody, změkčuje a vyhlazuje, regeneruje a vyživuje pokožku a vlasy. Makadamový olej působí také jako antioxidant a zklidňuje pokožku podrážděnou sluncem.

Biottter 100% Macadamia Oil

100% Organický makadamový olej se rychle vstřebává a ponechává pokožku pevnější a elastičtější. Olej je určený pro dehydratovanou pokožku, která potřebuje intenzivní regeneraci. Díky silným antioxidačním a regeneračním vlastnostem vyživuje a vyhlazuje pokožku. Chrání vlasy a pomáhá regenerovat dlaně a nehty. Způsob použitíje velmi snadný – tělo: Aplikujte několik kapek 100% Makadamového oleje na obličej, krk a dekolt, jemně vmasírujte do pokožky. Vlasy: Naneste malé množství oleje do vlhkých nebo suchých konečků vlasů. Ruce a nehty: Vmasírujte několik kapek oleje do pokožky dlaní a nehtů.

Produkt je bez zápachu, dermatologicky testovaný. Balení je 30 ml ve skleněném flakónku s pipetou. Pipeta usnadňuje dávkování, kdy opravdu stačí pouze pár kapek, a také nedochází k znečištění olejíčku nevhodnou manipulací. Biotter 100% Macadamia je organický 100% makadamový olej (Makadamia Ternifolia Seed Oil).