Recenze Nutrifree výrobků 1.díl – Mini balení nejen na cesty

Header-prodotti

Kdo jsou Nutrifree?
Nutrifree je italská firma, která již 10 let úspěšně rozšiřuje trh o bezlepkový sortiment. Na něm jsou závislí lidé, kteří ze svého jídelníčku vynechávají lepek, ať už z důvodu intolerance či alergie.
Celiakie – nesnášenlivost lepku, je chronické onemocnění tenkého střeva, kdy nemocní nemohou konzumovat nejběžnější druhy obilovin (pšenici, oves, ječmen a žito). Musí tedy pečlivě vybírat pečivo, mouku, sušenky, těstoviny a další potraviny, které jsou vyrobeny z přirozeně bezlepkových surovin jako jsou kukuřice, rýže, jáhly, quinoa nebo pohanka.

Bezlepkový sortiment

Jsem velmi ráda, že jsem tuto firmu poznala, jelikož mě jejich nabídka doslova okouzlila. S celiakií sama žiji více než 16 let, a tak jsem na vlastní kůži poznala, jak je těžké najít kvalitní bezlepkové produkty. U Nutrifree jsem si velmi oblíbila jejich obsáhlý sortiment, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet ty výrobky, které mě nejvíce zaujaly a napsat Vám o nich. V příštích týdnech se tedy můžete těšit na recepty i recenze produktů značky Nutrifree.

Co mě velmi potěšilo byl nápad s mini verzí produktů, se kterými Nutrifree přišlo, a to z několika důvodů. Každý celiak nejednou poznal negativní vlastnost bezlepkového pečiva – rychlé tvrdnutí a drolení se. Bezlepkové pečivo se musí uchovávat dobře zabalené a co nejrychleji se spotřebovat, jinak ztrácí na chuti a na čerstvosti. U Nurifree jsem se poprvé potkala s mini balením, kdy jsou například dva plátky chleba balené zvlášť v single packu a je tedy zaručeno, že bude chléb vždy čerstvý a měkký.

Dalším důvodem, proč mi přijde mini balení jako skvělý nápad, je cena produktu. Když jsem sama začínala s bezlepkovou dietou, trvalo mi nějaký čas, než jsem našla firmu, kterou jsem si oblíbila a od které jsem měla produkty odzkoušené a hlavně! od které mi chutnalo. Na trhu je spousta firem, které nabízí bezlepkové výrobky, ne každá je ale kvalitní a pečivo chutná dobře. S hledáním oblíbených produktů souvisí také cena. Pro představu: bezlepkové výrobky jsou někdy až 10-ti násobně dražší než výrobky z běžné mouky. S mini balením tedy přichází i nižší cena + si můžete produkty vyzkoušet a nebudete díky nižší ceně tolik trápit peněženku. 🙂

A teď už pojďme přímo k produktům.

IMG_3618První jsem jako milovník čokolády sáhla po muffinu s obsahem hořké čokolády, který je nově balený po 1 kuse. Musím říct, že mě jeho chuť nezklamala. Byl krásně nadýchaný a vláčný. Je pravda, že si moc nepamatuji chuť běžného pečiva, ale i přesto si troufám říci, že byla chuť srovnatelná s muffinem z běžné mouky, který je běžně k dostání. A už teď vím, že tento čokoládový muffin bude patřit mezi mé oblíbence.

Jako další mě zaujalo mini balení snídaňových IMG_3624cereálií, které jsem se rozhodla vyzkoušet ve
dvou variantách – Corn Flakes a Special Braun.

Balení obsahuje 40 g cereálií, což je ideální porce například na snídani nebo svačinu. Kukuřičné Corn Flakes mě svou chutí nezklamaly. Byly krásně křupavé a v kombinaci s ovocem a bílým jogurtem jsem měla příjemnou snídani. Velmi pozitivně mě ale překvapily Special Braun, a to jak svou chutí, tak i obsahem vlákniny. Ve 100 g totiž obsahují 22% vlákniny! Mimo kukuřičné otruby obsahují také rýžové vločky a hnědou rýžovou mouku.  Z hlediska výživy vidím pozitivně i obsah sodíku, který je na 100 g jen 0,5 g.
Corn Flakes i Special Braun jsou mimo mini balení k dostání také ve větším balení – 250 gramů.

Na cereální krájený chléb jsem se velmi těšila. Za dlouhých 16 let jsem vyzkoušela hodně pečiva a na trhu mi chyběl větší výběr chleba neobarveného karamelem. Tento chléb je z kukuřičného a rýžového škrobu, dále z rýžové, pohankové a quinoové mouky a musím říct, že si mě svou chutí získal. Zakoupit jej můžete ve větším balení, které má 480 g a obsahuje 6 single packů po 2 krajících – ty jde koupit samostatně jako mini verzi.

FullSizeRenderFullSizeRender (1)

Pizzové mini snacky jsem si společně s kolegyněmi zamilovala snad úplně všechny. Mají velmi intenzivní rajčatovou chuť – ze 40% obsahují rajčatovou dřeň. Ve 30 g balení je asi okolo 10-15 křupavých kapiček, které jsou k dostání také s olivovou příchutí. Oba dva druhy jsou velmi chutné a jakmile budu mít příležitost, ráda po nich znovu sáhnu.

Tyto, a další produkty můžete zakoupit zde v naší internetové lékárně pilulka.cz.

Můžu říct, že jsem velmi nadšená jak chutí produktů, tak nápadem mini balení, ať už se jedná o pečivo nebo cereálie a velmi se těším na vyzkoušení dalších produktů od firmy Nutrifree. Více informací o značce naleznete přímo na www.nutrifree.cz