Recept na spokojené bříško

Bříško miminka znamená více než jen trávení! Spokojené bříško zásadně ovlivňuje náladu malých objevitelů, čímž přispívá k jejich celkové pohodě. Pečovat o správné trávení bychom měli již od útlého věku, kdy výživa sehrává klíčovou roli.

Tradiční proces fermentace potravin, který podporuje zdravé zažívání, a více než 20ti letá zkušenost s výživou pro ty nejmenší jedlíky, inspirovali Hami natolik, že přišlo jako první s fermentovaným kojeneckým mlékem.

Kouzlo fermentace

Věděli jste, že existují potraviny, které prošly procesem fermentace a ten má pozitivní vliv na zažívání? I když slovo „fermentace“ zavání odborností, nehledejte za tím žádnou vědu!

Vlastně se jedná o zrání (kvašení), kterým potraviny procházejí při výrobě a díky němuž získávají lepší vlastnosti. Mléčné fermentované potraviny jsou ty potraviny, jež prošly přirozeným procesem, ve kterém se přírodní bakterie živí cukrem přítomným v mléce a tvoří kyselinu mléčnou.

Tento proces chrání potraviny před zkažením a v jeho průběhu vznikají prospěšné látky jako například enzymy, některé vitamíny a další organické látky.

Vliv fermentace na zažívání

Kvalita bakterií v našem trávicím systému ovlivňuje naše celkové zdraví, takže bychom měli podporovat ty dobré a ty špatné odrazovat. Konzumace kvašených potraviny a nápojů je vynikajícím způsobem doplnění přirozených bioaktivních látek – a proto je dobré je do našeho jídelníčku zařazovat pravidelně a již od útlého věku.

Typickým zástupcem fermentovaných potravin je např. jogurt, kefír, sýry, kysané (kvašené) zelí, víno a mnohé další. Avšak pozor! Ti nejmenší jedlíci si na většině fermentovaných potravin pochutnávat nemohou, protože 100% jejich stravy během prvních 6 měsíců tvoří mléko, které i po dovršení půlroku života zůstává důležitou součástí jejich jídelníčku.

První fermentované mléko

Plně kojeným dětem nabízí vše potřebné samotné mateřské mléko, kojení je totiž nejlepší výživou miminek od narození. U dětí, které maminky kojit nemohou, může být řešením například zařazení příkrmu (bílý jogurt) nebo kojeneckých mlék, která prošla procesem mléčné fermentace.

Právě Hami fermentovaná mléka se tímto tradičním procesem nechala inspirovat. Jejich unikátní receptura v sobě kombinuje proces fermentace potravin s prebiotickou směsí GOS/FOS a potřebnými živinami pro správný růst a vývoj vašeho děťátka.

Věděli jste, že 95% hormonu dobré nálady (serotoninu) se tvoří ve střevech? Nejen proto bychom je měli našim nejmenším pořádně hýčkat a dopřávat jim kvalitní vyváženou stravu. Když je spokojené naše děťátko, jsme spokojení a klidní i my.