Repelent s přírodními látkami nebo ochranným faktorem? Objevte novinky Predator.

Komáři, mouchy, muchničky nebo klíšťata dokážou pořádně otrávit jarní a letní pohodu. Nejen svou dotěrností, bodáním a sáním, ale také kvůli obavám z možné nákazy. Proto se vyplatí myslet včas na základní prevenci, která dotěrnému a nebezpečnému hmyzu vystaví stopku – účinné repelenty. Dnes už seženete dokonce takové, které ochrání i před slunečními paprsky, nebo výrobky s čistě přírodními účinnými látkami.

Všichni to znáte: nepříjemné bzučení, bolestivé bodnutí, otravné svědění. Anebo objev přisátého klíštěte, boj s jeho bezpečným odstraněním a obava před možnou nákazou. Věci, které bohužel patří k létu, ale bez kterých bychom si ho mnohdy užívali víc. Ať už jde o výlety v přírodě, večer u ohně, posezení s přáteli u grilovačky, pobyt s dětmi na zahradě. Naštěstí existují pomocníci, kteří nás dokážou ochránit před útoky klíšťat, komárů, much, muchniček a dalším dotěrným hmyzem – účinné repelenty. „Repelenty výrazně snižují riziko ataku klíštěte a mám s nimi obecně dobré zkušenosti,“ potvrzuje imunoložka a vysokoškolská pedagožka doc. RNDr. Alena Žákovská, PhD.

Predator: Repelenty, které obstojí i v náročných testech

Jedničkou mezi repelenty v lékárnách je český Predator, který patří ke špičce moderních ochranných prostředků proti dotěrnému a nebezpečnému lezoucímu i létajícímu hmyzu. „Repelenty Predator se jeví i podle našich výzkumů jako vysoce efektivní, odpudily až 96 % klíšťat,“ říká Alena Žákovská. A úspěšné byly i v dalších laboratorních a praktických testech, kterými za dlouhou dobu své existence prošly.

Letos Predator představil dvě nové vychytávky: Predator Repelent Bio s obsahem přírodních účinných látek a Predator Repelent Aloha s ochranným faktorem SPF 30. Oba vás ochrání před klíšťaty, komáry a dalším hmyzem a nabízí něco navíc. 

Predator Aloha – repelent s ochranným faktorem

Nový repelent s vysokou koncentrací účinných látek (50 %) poskytuje ochranu proti lezoucímu i létajícími hmyzu a také proti slunečním paprskům. Obsahuje totiž i ochranný faktor (SPF 30), proto se aplikuje přímo na pokožku, nikoli na oblečení. Aplikace je stejně jako u všech repelentů Predator možná v jakékoli poloze. Repelent Predator Aloha je určený i do exotických krajin a je v příjemném kapesním balení (90 ml), jeho účinnost trvá 6-8 hodin.

Predator Bio – repelent s přírodními látkami

Repelent se zvýšeným obsahem účinných látek (30 %) funguje na bázi přírodních esenciálních olejů (citronelal, eukalyptol, limonen a další). Je 100% BIO, bez parfemace a odpuzuje všechny druhy komárů a klíšťat. Predator Repelent Bio je možné aplikovat jak na pokožku, tak na oděv. Účinnost repelentu trvá minimálně 3,5 hodiny.

Kromě dvou letošních novinek se můžete spolehnout i na další účinné repelenty Predator, třeba na dětský Junior, extra silný Predator Maxx plus nebo nejprodávanější Predator Forte, který nově seženete i v praktickém 90ml cestovním balení.