Riziko vzniku alergie vašeho dítěte můžete ovlivnit

Maminko, věděla jste, že každé 3. dítě má zvýšené riziko vzniku alergie?

Alergie je chybná reakce imunitního systému, kdy organismus pokládá neškodnou látku, obvykle bílkovinné povahy (antigen), za rizikovou a spustí obrannou imunitní reakci, jako kdyby se jednalo o látku potenciálně nebezpečnou.

Výskyt alergických onemocnění se rok od roku zvyšuje a přispívají k němu různé faktory – největší vliv mají dědičné vlohy. Významnou roli v rozvoji alergie mohou hrát také další faktory jako:

  • nemožnost kojení
  • porod císařským řezem
  • časná léčba antibiotiky (u dětí v kojeneckém veku nebo matky v posledních 3 měsících těhotenství)
  • vystavení dítěte tabákovému kouři

Proto je potřeba o imunitní systém dětí správně pečovat a dopřát mu kvalitní výživu již od začátku, nejlépe prostřednictvím kojení. Kojení je nepřirozenější a nejlepší výživou kojenců a také nejlepší prevencí alergií.

Může se alergie rozvinout i u vašeho dítěte?

Udělejte si jednoduchý test na www.nutriklub.cz/riziko-alergie, a zjistěte, jak můžete ovlivnit riziko rozvoje alergie u vašeho dítěte.

Nejlepší prevencí alergií je kojení. V případě, že dítě nemůže být kojeno, poraďte se s pediatrem o možnosti použití speciálního kojeneckého mléka pro děti s alergií v rodině – Nutrilon 2 HA PROSYNEO.

Nová generace mlék pro podporu imunity* dětí s alergií v rodině

Nutrilon HA PROSYNEO nabízí unikátní složení, které tu ještě nebylo:

  • s částečně naštěpenou bílkovinou pro děti s rizikem vzniku alergie na bílkovinu kravského mléka
  • s unikátní směsí SYNEOTM, která kombinuje prebiotika GOS/FOS a probiotika Bifidus Breve
  • s vitamíny A, C, D pro správnou funkci imunitního systému


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Kojení je způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu –  potravina pro zvláštní lékařské účely.
* Nutrilon, jako všechna pokračovací výživa, obsahuje vitamíny A, C a D, které přispívají ke správné funkci imunitního systému.