Sbírka pro Armádu spásy

^B030104B5425DED8A658E37A9307A7E1CC3058384BC2F9E4DE^pimgpsh_fullsize_distr

Rádi v rámci firmy podporujeme aktivity našich kolegů. Jestli se jedná o osobní rozvoj, nebo o realizaci pomoci jiným. Přinášíme vám článek od kolegyně Terezky, která o vás denně pečuje na zákaznické lince o tom proč a jak zorganizovala sbírku pro Armádu spásy.humanity-2045992_1280

 

Jak mě napadlo podpořit Armádu spásy
Každý den, když člověk jezdí třeba do práce hlavně v zimě pociťuje, jak je to nepříjemné a to jedeme jen z bodu A do bodu B já osobně kolem půl hodinky. A pak jdete po městě a vidíte lidi,
kteří nejedou jen někam městskou hromadnou dopravou, ale na ulici musí žít.  V minulosti jim člověk koupil něco k jídlu nebo dal pár korun. To ovšem ani z daleka neřeší situaci v zimních měsících.

Pak na mě vyskočila na sociální síti upoutávka na Armádu spásy a mě napadlo uspořádat s kolegy z Pilulka.cz kde pracuji, sbírku. Následně jsem kontaktovala přímo vedoucí pobočky v Holešovicích a zjistila, co vše je potřeba sehnat a co uvítají.

Na sbírku jsme si určili 14 dní a postupně, až nad mé očekávání, kolegové nosili pytle s oblečením a ložním prádlem, které se AS hodí do nocleháren. Kdo neměl nic, čím by přispěl z oblečení, dal peníze za které jsme následně koupili šampóny, sprchové gely, zubní pasty, houby na mytí a nějaké čistící prostředky.

Po 14ti dnech jsme vše naložili do Pilulka Auta a s našim kurýrem zavezli věci na místo určení.
Na pobočce nás přivítala velice milá paní Kučerová navedla nás k zadnímu vchodu kde jsme s klidným srdcem, že se vše dostane kam má, věci zanechali.

Pokud budete chtít i vy pomoci lidem bez domova níže vypíšu informace, které Vám pomůžou vše dovézt do zdárného konce.

Na tyto zimní měsíce je potřeba:

  • teplé hlavně pánské oblečení, trička, mikiny, kalhoty
  • spodní prádlo (toho je opravdu velký nedostatek jelikož je lidem trapné tyto položky dávat)
  • šály, čepice, rukavice, ponožky
  • ložní prádlo, deky (které se dají vyprat)
  • hygienické potřeby, prostředky na mytí povrchů

Pokud se rozhodnete darovat větší množství je důležité nejprve pobočku kontaktovat aby si udělali místo, jinak funguje 24 hodinová recepce kam můžete menší věci nosit bez předchozí dohody. Je také možné přispět finančně.

logoBližší informace jak přispět a důležité kontakty najdete na oficiálních stránkách AS.
Chtěla bych tímto poděkovat všem kolegům, kteří se zúčastnili a umožnili abychom opět jako tým Pilulka.cz pomohli dobré věci.

 

Příspěvek byl publikován | Rubrika: O nás | Štítky: , , , | Autor: .
Katerina Schotliova

Autor: Katerina Schotliova

Vystudovala SZŠ a VOŠ Emanuela Pöttinga v Olomouci obor Nutriční asistent. Po studiu na střední škole pracovala jako nutriční asistent v Nemocnici na Bulovce, v Psychiatrické léčebně Bohnice a v Nemocnici na Kladně. Poté vystudovala obor Diplomovaný nutriční terapeut na SZŠ a VOŠ 5. května v Praze. Zúčastnila se několika odborných konferencí například na téma celiakie nebo sportovní výživa. Zaměřuje se zejména na celiakii, její povědomí mezi lidmi a pomoc pacientům, kteří začínají s bezlepkovou dietou.