Seriál Matcha Tea: Matcha Tea pomáhá při detoxu

pilulka_matcha-detox_perex

Jaro je ideálním obdobím pro restart. Spolu s prvními jarními paprsky můžete probudit i své tělo, a to pomocí detoxu. Pokud opravdu chcete svému organismu udělat službu a zbavit ho škodlivých látek, vykašlete se na diety a zamiřte spíše k úpravě životního stylu.

Než hladovět, je lepší jíst malé porce v častějších intervalech, přidat do jídelníčku více zeleniny a ovoce, začít s fyzickým pohybem a vyřadit průmyslově zpracované potraviny (sladkosti, brambůrky a podobné potraviny). Cenným pomocníkem při detoxikaci může být i zelený čaj, obzvláště čaj matcha.

Matcha Tea je jemně mletý zelený čaj z Japonska, který je plný prospěšných látek, jako jsou aminokyseliny, malé množství vitamínů a minerálů, vysoký podíl vlákniny a čajová forma kofeinu nazvaná tein, která je pro tělo šetrnější než klasický kofein.

Matcha navíc oproti kávě neprovází žádné vedlejší účinky, jako je nervozita, bušení srdce nebo třes rukou, vstřebává se pomaleji a působí po dobu 3-6 hodin. Protože dodává energii, je snadné po šálku matcha vyrazit cvičit. Navíc pomáhá zrychlovat metabolismus, spalovat tuky až o 40 % rychleji, a tím zvyšovat motivaci ke cvičení.

pilulka_ORAC_graf

Až po okraj plný antioxidantů

Právě díky svému unikátnímu zpracování obsahuje matcha velké množství antioxidantů, dokonce mnohem více, než většina potravin proslulých svými antioxidačními účinky (např. goji, hořká čokoláda, ořechy nebo borůvky). Čajové plantáže se totiž tři týdny před sklizní zastíní a listy začnou produkovat velké množství chlorofylu. Díky efektivnímu procesu sušení a mletí si matcha zachová vysoký obsah chlorofylu, ale i jiných silných antioxidačních látek, jako jsou polyfenoly EGCG nebo katechiny. Všechny tyto látky účinně pomáhají vyplavovat z našeho těla toxiny a jiné škodlivé látky.

Matcha také zbavuje tělo psychického i fyzického stresu a navozuje pocit klidného, až meditativního soustředění, takže kromě těla pomáhá očistit i mysl. Uvádí se, že čaj matcha obsahuje až 10x více nutričních látek než klasický zelený čaj. Je to zejména díky tomu, že popíjíme samotné nadrcené listy čajovníku a ne jen výluh. Zrníčka čajového prachu jsou tak jemná, že je na jazyku neucítíte, ale vaše tělo může plnohodnotně využít všechny jejich přínosy.

pilulka_matcha-sber

Pravidelné užívání Matcha Tea začíná přinášet své ovoce. Kromě toho, že jsem si na jeho pití vytvořila jakousi „závislost“ a beru si jej s sebou i na cesty a dovolenou, pozoruji na sobě i změny k lepšímu. Ze začátku jsem si jej nemohla, navzdory všem radám ,dát před cvičením. Působil na mě tak trochu močopudně. O to nabuzení a příval nové energie pro cvičení jsem tak byla ochuzena. Dnes už je to jinak a jeho účinky si mohu vychutnávat plnými doušky.

Když si zrovna nemůžete „ushakovat“ nápoj, vyzkoušejte třeba mandle obalené v matcha čokoládě, nebo si ulomte kousek matcha čokolády. Obojí chutná skvěle.

Bio v nejčistší podobě od Čajové květiny

Matcha Tea je stoprocentní bio produkt. Čajovníkové plantáže několikrát ročně osobně navštěvujeme a kontrolujeme zpracování čaje. Aby měli jistotu i naši zákazníci, každá šarže Matcha Tea dovezená do ČR je testovaná v nezávislém pracovišti na pesticidy, těžké kovy, plísně nebo bakterie e. coli. Tyto testy pak zveřejňujeme na našich webových stránkách https://www.matchatea.cz/clanky, kde se o kvalitě našeho produktu může přesvědčit široká veřejnost. Výsledky testů zasíláme i e-mailem na vyžádání. Naši zákazníci si tak mohou být stoprocentně jistí, že kupují čistě přírodní produkt.

pilulka_matcha-harmony

Nejlepším způsobem, jak se obrnit proti negativním vlivům a škodlivým látkám v průmyslově zpracovaných potravinách je omezit jejich příjem a podpořit přirozené detoxikační pochody vašeho těla. Matcha Tea je skvělým pomocníkem, který můžete pít i několikrát denně.