Skoncujte s cigaretami

niquitin

Existuje spousta důvodů, proč přestat kouřit – zdraví, peníze, vaše okolí a jakýkoli z těchto důvodů je dobrý. Cigaretu kouříte zhruba pět minut. Ale váš život vám zkrátí průměrně o 11-30 minut, což je delší doba, než po kterou jste si cigaretu užívali. Pokud se můžete cigaret zbavit sami, je to samozřejmě ideální. Většině kuřáků se to však nepodaří, protože závislost na cigaretách a nikotinu je velmi silná. V tomto případě je velmi vhodné svoji snahu podpořit vhodnými přípravky na odvykání kouření. A ideální je také obrátit se na svého lékaře nebo na některé z center pro závislé na tabáku či specializovanou lékárnu na odvykání kouření.

Při odvykání kouření Vám mohou pomoci volně prodejné léčivé přípravky s obsahem nikotinu. Tyto přípravky fungují na principu nahrazování nikotinu v těle, na který jsou kuřáci zvyklí z cigaret a který způsobuje jejich závislost na kouření. Tento způsob léčby se nazývá náhradní léčba nikotinem. Přípravky pomáhají odvyknout kouření tím, že nahradí část nikotinu, který se do těla dostává z cigaret. Takto přijatý nikotin zmírňuje abstinenční příznaky, které mohou kuřáci pociťovat při snaze přestat kouřit, jako jsou například podrážděnost, zlost, frustrace, pocity nevolnosti apod. Nikotin také snižuje touhu po cigaretě a pomáhá odolat pokušení kouřit. Cílem léčby je úplné skončení kouření a díky náhradní léčbě nikotinem v podstatě svoji šanci přestat kouřit zdvojnásobíte.

Na trhu jsou dostupné různé formy léčivých přípravků s nikotinem – orální (pastilky, žvýkačky, sprej) nebo transdermální (náplasti) s různou intenzitou nikotinu. Každý kuřák si tedy může zvolit přípravek a typ léčby, který mu bude nejvíce vyhovovat, ať už se rozhodne přestat kouřit ze dne na den, nebo bude postupně snižovat počet vykouřených cigaret až do úplného skončení kouření.

Společnost Omega Pharma a.s. nabízí dvě různé formy produktů s obsahem nikotinu, a to NiQuitin Clear transdermální náplasti a NiQuitin mini lisované pastilky.

Transdermální náplasti NiQuitin Clear jsou dostupné o síle 21, 14 a 7 mg a jejich dávkování závisí na míře závislosti a množství vykouřených cigaret. Jsou vhodné zejména pro kuřáky, kteří se rozhodli s kouřením skoncovat okamžitě. Jsou to jediné náplasti na českém trhu s optimálním uvolňováním nikotinu po dobu 24 hodin, což umožňuje kuřákům zvládnout touhu po první ranní cigaretě. Nikotin se z náplastí uvolňuje pomalu a trvale během celého dne. Náplasti mají flexibilní použití a mohou se užít i pouze během dne (tj. 16 hodin).


NiQuitin_naplasti_f2_14mg_L (1)NiQuitin_naplasti_f3_7mg_L (1)NiQuitin_naplasti_f1_21mg_L

Lisované pastilky NiQuitin mini jsou dostupné o síle 1,5 mg a 4 mg a v balení po 20ti nebo 60ti pastilkách, výběr opět závisí na množství vykouřených cigaret a míře závislosti na nikotinu. Jedná se o orální formu užívání, která rychleji uvolňuje nikotin a pomáhá kuřákům zvládat okamžitou chuť na cigaretu. Pastilky umožňují kuřákům přestat okamžitě, ale vhodné jsou i pro kuřáky, kteří chtějí omezit počet cigaret a sami si zvolit tempo svého odvykání. Pastilky můžete užít kdykoli dostanete chuť si zakouřit. Potlačují fyzickou i psychickou touhu po cigaretě, mají praktické balení a diskrétní a snadné používání.

NiQuitin_Mini_4g_60ks_vizNiQuitin_Mini_4g_20ks_vizNiQuitin_Mini_1,5g_60ks_vizNiQuitin_Mini_1,5g_20ks_viz