Sonické zubní kartáčky to umějí pořádně rozjet

^F6573DA0C4D537AF190A14614234145310B5EFB119570C0544^pimgpsh_fullsize_distr

Nejčastějšími obyvateli českých koupelen jsou kartáčky sice pěkně stavěné a hýřící barvami, jenže tihle štětináči nehnou ani brvou. Oproti tomu to někteří jejich mnohem akčnější kolegové umějí pořádně rozjet. Tím čistění zubů nejen usnadní a udělají z něj větší zábavu, ale mají také výborné výsledky.

Co dokáží sonické elektrické kartáčky

Pilulka1Tihle machři fungují na principu vysokofrekvenčního stíravého pohybu, efektivně, přesto zlehka, tančí po ploškách zubů a to rychlostí až 31 000 stěrů za minutu! Skvěle tak kombinují výkonnost v čištění a zároveň šetrnost k zubům a dásním. Na sonické elektrické kartáčky nemusíte vyvíjet velký tlak a i tak veškerou práci odvedou za vás.

Během stíravých pohybů navíc vytvářejí i takzvanou dynamickou vlnu, která rozpohybuje molekuly vody spolu se zubní pastou a slinami a přivádí tak kyslík i do mezizubních prostor a do dásňového žlábku, kde sídlí velké množství bakterií.

Tip: Podívejte se na krátké video o tom, jak funguje sonická technologie u kartáčku Philips Sonicare?

Dásně mohou být opravdu spokojené – první kartáček řady Philips Sonicare byl totiž vyvinut na základě požadavků Americké parodontologické akademie tak, aby dokázal perfektně odstranit bakteriální povlak, a přitom obnovit zanícené tkáně a zpevnit dásně. A svou kvalitu si drží stále, nejnovější kartáček Philips Sonicare DiamondClean se stal vítězem nezávislého dTestu v kategorii elektrických zubních kartáčků. Sonický kartáček umí odstranit až 7x více zubního plaku a dokáže zbavit vaše zuby pigmentových skvrn od kávy, čaje, vína nebo cigaret o 100 % lépe než obyčejný zubní kartáček. Kondici vašich dásní zlepší už během pouhých 2 týdnů.

Tip: Podívejte se na krátké video, které názorně ukazuje rozdíly mezi klasickým a sonickým kartáčkem.

I děti to bude s kartáčkem bavit

Kdo by v dnešní době neuvítal cokoli, co šetří čas? To je jedna z dalších výhod sonického pomocníka, při čištění zubů se vám výrazně se zkrátí doba, kterou ke kvalitnímu vyčištění zubů potřebujete. Zatímco u velmi jemných kartáčků je k perfektnímu vyčištění zubů zapotřebí 10 až 15 minut na jedno čištění, u sonického vám postačí 3 až 4 minuty. Celkem tedy 6 až 8 minut denně. To ocení určitě hlavně děti. Ty navíc mohou vyzkoušet dětskou řadu sonických kamarádů Philips Sonicare for Kids. Na nich je možné nastavit třeba časovač rozdělený na intervaly, tak aby si holky i kluci čistily levé horní zoubky stejně dlouho jako pravé dolní. A ty zbývající samozřejmě také. Dětský sonický zubní kartáček Philips Sonicare for Kids navíc pomáhá dětem čistit zuby déle, lépe a častěji. Možná to rodičům zní trochu jako utopie. Ale. K tomu dětskému kartáčku si můžete zdarma stáhnout aplikaci s roztomilou postavičkou Sparklym, který vaší ratolesti vysvětlí, jak přesně má o zoubky každý den pečovat. Z čištění zubů se tak stane každodenní zábava.

Pilulka2

Jak to je se zubní pastou?

Její výběr je samozřejmě také důležitý. Tady ale platí stejné pravidlo jak pro sonické kartáčky, tak jejich manuální kolegy. Doporučuje se jemná zubní pasta bez abrazivních mikročásteček, měly by být také méně pěnivé.

Tip: Krátké video o dětském zubním kartáčku Philips Sonicare for Kids s Bluetooth

sonického kartáčku ale pasty nepotřebujete moc, stačí trochu zhruba ve velikosti hrášku. Společně s vodou a rychlým tancem stíravého pohybu vám ale už za krátkou chvilku v ústech vykouzlí velmi svěží pocit, a to dokonce i v místech, kam se s klasickým kartáčkem dostanete jen stěží.