Stříbro více než zlato

První zmínky a použití stříbra v medicíně jsou už v dávné historii. V čem je ale stříbro tak výjimečné?

Stříbro je všeobecně známé pro své antimikrobiální účinky. Pokud však není použito ve správné formě, může být nestabilní a způsobovat zčernání kůže a další nežádoucí účinky

TIAB komplex je inovativní přístup k užití stříbra v moderní medicíně, která vychází z jeho původních vlastností a zabraňuje nežádoucím účinkům.

Jak stříbro funguje?

Ionty stříbra se naváží na proteiny vnějších struktur bakterie, naruší funkci bakteriální stěny a dostanou se tak do nitra buňky, kde se naváží např. na její DNA a naruší tak další přenosy genetické informace a buňku tím tak znehodnotí. Podobným způsobem reaguje i s plísněmi.

Pokud jde o viry, tak se také váže na proteiny, popř. na virovou DNA či RNA podle typu viru. Dokáže tak zabránit např. navázání viru na další zdravou buňku a tím tak omezuje jeho rozšíření.

TIAB má trojí efekt:

  1. antimikrobiální – Stříbrné ionty mají antimikrobiální aktivitu
  2. bariérový – TIAB mikro-krystaly získají maximální pokrytí na povrchu tkáně, čímž dokáží na vytvořit ochrannou bariéru před dalšími škodlivými vlivy
  3. hojivý – dochází ke změnám imunitní reakce, při kterých se tkáň přirozeně regeneruje

Z bezpečnostního hlediska je stříbro vhodnou alternativou k léčbě antibiotiky, na které vzniká po dlouhodobějším užívání rezistence. Díky inovativní technologii výroby se stříbro v tkáni nekumuluje a nezpůsobuje zabarvení a je z hlediska užívání bezpečné. Pravidelným používáním lze předejít opakování intimních potíží nebo alespoň prodloužit interval, kdy se Vám tyto potíže vracejí.

Řada GYNELLA Silver

Vaginální infekce a mykózy

Vaginální infekce a mykózy jsou jedním z nejčastějších problémů, které se týkají intimních partií. Mohou vznikat na základě hormonálních změn, jako jsou kojení či menopauza, při zvýšené tělesné aktivitě nebo působením škodlivých vlivů v období, kdy není poševní prostředí samo o sobě dostatečně chráněno. Řada GYNELLA Silver je vhodným řešením podpory léčby vaginálních infekcí a mykóz díky svým antimikrobiálních a hojivých účinkům. Složení je navíc obohaceno o Aloe Vera, které pokožku hydratuje a zmírňuje projevy svědění a pálení.

Pooperační péče

Pokud je poševní prostředí jakýmkoliv způsobem mechanicky narušené, měla by mu být věnována zvýšená pozornost a péče. GYNELLA Silver Caps k vnitřnímu užití podpoří hojení tkáně a navíc ji desinfikuje a chrání. Hyaluronát sodný regeneruje pokožku, udržuje ji pevnou a pružnou a urychluje hojení ran.

Poporodní péče

Produkty GYNELLA Silver jsou vhodné i jako první pomoc pro intimní partie po porodu. Kombinací obou produktů svým intimním partiím můžete ulevit. GYNELLA Silver Caps k vnitřnímu užití regenerují poševní prostředí a zároveň vytváří ochrannou bariéru před vnějšími vlivy. GYNELLA Silver Foam lze použít pro vnější péči, kdy se postará o podporu hojení drobných trhlin a lézí způsobených porodem. Zároveň je vhodný i jako péče o jizvu po císařském řezu.

Produkty GYNELLA jsou komplexní péčí pro Vaše intimní partie. Vyzkoušejte také řadu pro každodenní intimní hygienu GYNELLA Intimate a buďte dole bez starostí.