Suché oči – jaké jsou příznaky a jak se potíží zbavit?

obr 1 URSAPHARM

Při nedostatečném množství slzné tekutiny nebo při jejím nesprávném složení může dojít k poškození slzného filmu, což vyvolá přecitlivělost oka vůči okolnímu prostředí. Zvlhčující tekutina poskytuje významnou ochranu očí a zásobuje horní vrstvu buněk živinami a kyslíkem.

V případě, že je slzný film poškozen, může se do oka dostat více choroboplodných zárodků a rozvinout se infekce. Kromě toho může porušení slzného filmu vést k vysychání, zjizvení a zákalu rohovky.

Typickým příznakem syndromu suchého oka je zarudnutí, škrábání, pálení a svědění očí. Často se také objevuje pocit cizího tělesa v oku, únava nebo nadměrné slzení.

Správná pomoc pro suché oči

 U většiny pacientů s mírnými až středními příznaky syndromu suchého oka stačí několikrát denně zvlhčit oči vhodnými očními kapkami, tzv. umělými slzami. Tyto zvlhčující oční kapky také dobře fungují u osob trpících suchým okem jen v určitých situacích, např. při práci s počítačem nebo ve větrných podmínkách.

Pro závažnější a chronické příznaky jsou k dispozici speciálně vyvinuté gelové kapky s vyšší viskozitou, než mají běžné oční kapky, a proto déle ulpívají na povrchu oka. Užitečné je rovněž doplňkové použití očních mastí na noc, protože během spánku je produkováno menší množství slzné tekutiny, což může způsobit vznik usazenin na okrajích víček a vést k drobným poraněním povrchu oka.

obr 2 URSAPHARM

Čím jsou výjimečné produkty HYLO® EYE CARE od společnosti URSAPHARM?

Produkty z řady HYLO® EYE CARE byly vyvinuty speciálně pro léčbu suchého oka a poskytují individuální péči pro suché oči. Zvlhčují oko a zmírňují příznaky způsobené syndromem suchých očí.

Všechny výrobky z této řady se vyznačují vysokou kvalitou, dobrou snášenlivostí a snadným použitím. HYLO® EYE CARE produkty jsou bez fosfátových pufrů, protože tyto pufry mohou v určitých případech způsobit poškození očí. Kromě toho jsou vysoce účinné a mají dlouhou dobu použití.

Protože všechny oční kapky HYLO® EYE CARE jsou baleny v unikátním inovativním COMOD®– systému, jsou chráněny před kontaminací bakteriemi, a proto zůstávají sterilní po dobu šesti měsíců po otevření balení. To znamená, že produkty HYLO® EYE CARE nepotřebují žádné konzervační látky.