Šumivé tablety doplní vitamíny a podílí se i na pitném režimu

S příchodem střídavého počasí, kdy teploty lítají z jednoho extrému do druhého, si častěji vzpomeneme na doplnění vitamínů do našeho organismu. Někdo sáhne po tabletách, jiný po šumivých vitamínech a další se snaží vitamíny doplnit stravou.

Naše tělo je složitý systém, který pro své fungování potřebuje hromadu látek. Mezi ně patří vitamíny a minerály.

Vitamíny můžeme rozdělit do dvou skupin:

  • Vitamíny rozpustné ve vodě
  • Vitamíny rozpustné v tucích

Vitamíny rozpustné ve vodě

Patří sem vitamíny skupiny B a céčko. Tělo jich přijme jen tolik, kolik samo potřebuje. Zbytek vyloučí močí. Sice se jimi nedá předávkovat, ale při nadměrném užívání si můžete přivodit bolest hlavy, nebo zadělat na ledvinové kameny.

Vitamín B

Je jich celkem osm a každý z nich má pro náš organismus jedinečný přínos. Jedno ale mají společné. Pozitivně ovlivňují činnost nervové soustavy, přínos mají i pro energetický metabolizmus i pokožku.

Vitamín C

Asi nejznámější vitamín. Má pozitivní vliv na imunitní systém, tvorbu kolagenu, nervovou soustavu, energetický metabolismus, a psychiku. Chrání buňky před oxidativním stresem a snižuje míru únavy a vyčerpání. Podílí se i na vstřebávání železa.

Náš tip: Šumivé vitamíny REVITAL

Kdo nerad polyká vitamíny v tabletách, pak je pro něj tableta rozpustná ve vodě vhodnou volbou. 

Revital vitamín C obsahuje takovou dávku vitaminu C a vlákniny, která je pro tělo významnou oporou hlavně v období zvýšeného výskytu virů a bakterií, při nachlazení, stresu, vysoké fyzické aktivitě nebo pobytu ve znečištěném prostředí i při rekonvalescenci.

Šumivá tableta se rozpouští ve 200 ml vody. Netrvá ti nijak dlouho a osvěžující nápoj je na světě. Ať už si rozpustíte tabletu s 500 mg vitamínu C nebo s 1000 mg, chuť bude příjemná, jen lehce nakyslá.

Doporučené dávkování:

Revital Vitamín C 1000 mg (citron nebo limetka/grapefruit): dospělí 1 tabletu denně, děti od 12 let ½ tablety denně. Není určeno pro děti do 12 let.

Revital C Vitamín 500 mg (pomeranč) : děti od 6 let do 12 let 1/2 tablety denně.

Dáte si radši multivitamínovou tabletu? Směle do toho. Vyzkoušejte Revital Multi forte Tropické ovoce. Tablety s komplexním obsahem 10 vitaminů a 13 minerálních látek důležitých pro lidský organizmus. 

Příjemná chuť i vůně. Během dne někdy zapomínám pít, proto mám tubičku s „šumáky“ na stole. Nenechá mě zapomenout. Každá sklenička vody se počítá.

Doporučené dávkování: děti od 6 let 1/2 tablety denně. Dospělí a děti od 12 let 1 tableta denně. Není určeno pro děti do 6 let.

 

Vitamíny rozpustné v tucích

Vitamíny A, D, E a K, které se podílí metabolizmu bílkovin, tuků a sacharidů. Zároveň přispívají k posílení imunity. Naše tělo si dokáže z malé části vytvořit jen vitaminy D a K, ostatní získáme jedině ze stravy.

Vitamin A se podílí na všech hlavních funkcích našeho organismu. Je nezbytný k vidění, zdravý vzhled pleti i očí, pro růst a vývoj kostí. Jeho nedostatek se projevuje šeroslepostí nebo přecitlivělostí na světlo.

Vitamin D je důležitý pro vstřebávání vápníku a jeho ukládání v kostech. Nejbohatším zdrojem je sluneční záření. Užívejte si sluníčka.

Vitamin E je spolu s vitaminem C důležitým antioxidantem, který odvádí volné radikály z těla. Jeho nedostatek se projeví suchou kůží, tvorbou modřin, únavou nebo mravenčením. Je důležitý i pro látkovou přeměnu v těle.