Svěřte své zdraví bylinným mastem

Voní po přírodě, snadno se používají a často pomůžou při potížích, kterých se jinak nedokážeme dlouho zbavit. Seznamte se s bylinnými mastmi!

Zájemců o zdravý životní styl přibývá. Už nesledujeme jen to, co jíme, ale i jak pečovat o své tělo bez zbytečných konzervačních látek a jiných chemikálií. Často se proto vracíme k receptům našich babiček, které používaly jen dostupné suroviny z přírody.

Osvědčené sádlo

Základem všech tehdejších mastí bylo sádlo. Je podobné našemu tělu, snadno se vstřebá do pokožky a málokdo na něj trpí alergií. I proto ho najdete v bylinných mastech také dnes. Je zkrátka osvědčené časem a účinky bylin se díky němu dokážou dobře rozvinout.

Oblíbené byliny

Masti patří dlouhodobě k nejoblíbenějším způsobům, jak užíváme bylinky. A i přes různé trendy máme v oblibě stále ty stejné.

Měsíčková mast patří dlouhodobě k nejžádanějším a my víme proč! Díky měsíčku lékařskému má ochranné, zklidňující, regenerační a granulační účinky na pokožku, takže ji může používat prakticky každý. Hodí se pro citlivou, suchou i mastnou pleť. Účinně vypíná kůži a poslouží tak v případě ztvrdlé pokožky, sáhněte po ní taky při spáleninách, ekzémech a dalších kožních potížích.

Na unavené nožky vezměte na pomoc kostivalovou mast. Kostival pomáhá při masáži namožených svalů a obecně pohybového aparátu (šlachy, klouby, páteř).

Konopnou mast si zase zamilujete pro zvláčňující a promašťující schopnosti. Díky tomu zmírňuje napětí pleti a její nepříjemné svědění. Často pomůže i při kožních potížích, na které jsou jiné masti krátké.

Propolisovou mast používejte při drobných kožních problémech, zahlazování jizev, vrásek a ke změkčení ztvrdlé kůže. Mimo to je vhodná k regeneraci pokožky podrážděné sluncem.

Svízelová mast blahodárně působí na pružnost a vzhled pokožky.

Bylinných mastí je mnohem více: lnicová, žindavová, jírovcová, arniková… Stačí jen vybrat tu správnou a svěřit svoje zdraví do rukou bylin.