TAK TROCHU JINÁ KLOUBNÍ VÝŽIVA..

sport

Bolest kloubů, šlach a svalů, jako důsledek mikro traumat ve tkáních pohybového ústrojí trápí miliony sportovců po celém světě. Někteří hledají akutní úlevu v „růžových pilulkách“ a jiní se pokouší najít dlouhodobější a šetrnější alternativy.

Léčba příznaků pomocí analgetik a nesteroidních antirevmatik (NSA) přináší rychlé odeznění bolesti, ale neřeší příčiny. Pouhé odstranění bolesti použitím analgetik vede obvykle k tomu, že sportovec dále přetěžuje své klouby a tím chorobný proces ještě zhoršuje. Protizánětlivé a analgetické působení NSA je také mnohdy doprovázeno nežádoucími účinky gastroitestinálními, renálními a jinými.

Správná léčba bolesti kloubů, vazů a šlach by měla především zlepšit stav výživy postižených tkání, stejně tak, jako zamezit vzniku mikrozánětů v postižených tkáních.  Proč tedy neskloubit preventivní působení funkční kloubní výživy a přírodní látky s protizánětlivými a bolest tlumícími účinky?

penco

Společnost Penco®, výrobce sportovní výživy, uvedla na trh nový výrobek, který v sobě tyto účinky snoubí.  Doplněk stravy Penco® Mangosteen obsahuje Glukosamin sulfát spolu s extraktem z plodů ovoce Garcinia mangostana L. pod obchodním názvem Mangoselect ®.

Mangosteen je ovoce, které se po staletí používá v tradiční asijské medicíně, kdy se využívá jeho schopnosti tlumit bolest, odstraňovat únavu a pomáhat při hojení ran. Mangoselect ® se získává extrakcí z těchto plodů a obsahuje vysoký podíl polyfenolických látek xanthonů, které vykazují výrazné biologické účinky a řadí se mezi přírodní protizánětlivé  antioxidanty a nabízí tak přírodní alternativu k farmaceutickým sloučeninám bez vedlejších účinků.

mangosteen

Na základě testování společnosti Fytexia má Mangoselect ® kromě antioxidačních účinků i protizánětlivé a bolest tlumící vlastnosti. Podle studie společnosti Fytexia Mangoselect ® pomáhá zmírnit bolesti svalů a kloubů. Pozitivní účinky se projevily již po 5 dnech suplementace a to v dávce 2 x 300 mg denně.

Další důležitou složkou Penco® Mangosteenu je Glukosamin sulfát, látka tělu vlastní, která  se snadno vstřebává a bývá označována jako „kloubní výživa“. Navíc je obohacen vitamínem C, který podporuje tvorbu kolagenu a stopovými prvky.

Je určen tvrdě trénujícím sportovcům, jejichž pohybový aparát je fyzickou zátěží často přetěžován. Penco® Mangosteen doporučujeme i jako ochranu kloubů střední a vyšší věkové kategorie.