Také se potíte? Pomůže Vám Perspirex!

POT

Pocení je zcela přirozená a důležitá tělesná funkce. Reguluje tělesnou teplotu, a předchází přehřátí organismu. Pocení má dvě příčiny – prostředí a emoce. Potíme se při fyzických aktivitách a v teple. Potíme se i tehdy, kdy jsme v psychickém vypětí v profesním i osobním životě (pracovní pohovory, prezentace, zkoušky, svatba). Potíme se v důsledku vedlejších účinků léků, nebo hormonálních změn spojených s pubertou či menopausou.

Pot sám o sobě nezapáchá – skládá se hlavně z vody a soli. V průměru máme 1,6-4 miliony potních žláz, které jsou schopny vyprodukovat až jeden litr potu denně. Pot se většinou ihned vypaří. Nicméně, při fyzických aktivitách nebo v horkém prostředí, mohou potní žlázy vyprodukovat až desetinásobek průměrného denního množství potu.

Tělesný zápach je způsoben bakteriemi na povrchu pokožky, které pot rozkládají.

Antiperspirant vs. deodorant

Deodorant neovlivňuje pocení – pouze dočasně neutralizuje zápach. Může obsahovat parfemaci, která má případný zápach zakrýt.

Antiperspirant je speciálně vyvinutý přípravek pro snížení produkce potu – dočasně blokuje funkci potních žláz. Dočasná blokáda potních žláz se za pár dní sama přirozeně rozpustí.

Máme řešení – Perspirex

Ochrana proti pocení, která vám změní život. Miliony lidí každý den bojují s problémy, které způsobuje nadměrné pocení. Perspirex je nová, inovativní řada vysoce účinných antiperspirantů, které regulují pocení v podpaží, na dlaních a chodidlech. Ideální pro jedince s aktivním životním stylem. Produkty poskytují až tři dny beze strachu z problémů s pocením. Jsou bez parfemace a působí efektivně díky složení obsahujícímu chlorid hlinitý na alkoholové bázi. To vytváří dočasnou gelovou výplň, která zabraňuje potu dostat se na povrch pokožky. Tento gel se postupně ztrácí s přirozenou obnovou pleťových buněk.

Jaký druh je pro Vás vhodný zjistíte v testu na : https://www.perspirex.cz/antiperspiranty/

perspirex

Sepsali jsme nejčastější otázky ohledně antiperspirantů Perspirex. Pokud máte otázku, na kterou zde nenajdete odpověď, můžete kdykoliv napsat e-mail: info@prestigeproducts.cz

Jak Perspirex funguje?

Perspirex je tak účinný díky chloridu hlinitému v kombinaci s alkoholem. Reakce s vodou v potních žlázách vytvoří dočasnou gelovou bariéru, která zabrání průniku potu na povrch. Systém péče o pokožku snižuje, nebo dokonce předchází, podráždění kůže, které je u vysoce účinných antiperspirantů běžné. Gelová bariéra se sama v průběhu několika dní rozpustí, a přirozeným loupáním kůže zcela odstraní. Proto je potřeba Perspirex používat jen 2-3krát v týdnu (dle individuálních potřeb).

Proč Perspirex obsahuje alkohol?

Perspirex je založený na alkoholu a neobsahuje vodu. Antiperspiranty s obsahem vody vytváří gelovou bariéru na povrchu pokožky, nikoli hlouběji v potních žlázách. Bariéra se totiž začíná tvořit v momentě, kdy se smísí chlorid hlinitý, v pokožce obsažený keratin a voda. Pokud se bariéra vytvoří blízko povrchu, bude velmi brzy odstraněna a nelze tak dosáhnout dlouhotrvající ochrany

Proč je Perspirex tak účinný?

Aktivní ingrediencí v produktech Perspirex je chlorid hlinitý. Chlorid hlinitý je použit pro jeho extrémní účinky v tvorbě dlouhotrvající gelové bariéry v potních žlázách. Jeho účinky byly velmi dobře zdokumentovány v odborné literatuře i klinickými testy. Chlorid hlinitý může podráždit pokožku, a proto používáme aktivní systémy ochrany pokožky, kterými obohacujeme složení produktů. Tyto systémy snižují podráždění, a dělají tak z našich roll-onů unikátní produkty.

Proč mám používat Perspirex na noc?

Naše potní žlázy jsou v noci méně aktivní. Tím dávají antiperspirantu Perspirex čas účinkovat, zatímco spíte. Hladina vody v potních žlázách je tedy nízká a umožňuje vytvoření gelové bariéry hlouběji v potní žláze. Díky tomu Perspirex poskytuje dlouhotrvající ochranu proti pocení a zápachu.

Jaké množství Perspirexu mám použít?

Naneste Perspirex na neporušenou pokožku v malém množství – dva tahy nahoru a dva dolů – aby se vytvořila tenká, rovnoměrná vrstva veprostřed podpaží. Toto množství je dostatečné pro účinnou ochranu proti potu a zápachu na 3-5 dní.

 Co mám dělat, pokud dojde k podráždění?

V některých případech může Perspirex způsobit podráždění pokožky. V těchto případech doporučujeme Perspirex přestat používat.

Mohu použít můj běžný deodorat nebo parfém?

Ano, můžete nadále používat svůj běžný deodorant nebo parfém. Účinnost produktů Perspirex nebude nijak ovlivněna.

Mohu používat Perspirex v těhotenství či při kojení?

Ano, Perspirex je bezpečný v těhotenství i pokud kojíte. Perspirex je vyráběn v souladu s legislativou na všech našich trzích. Pokud máte nějaké pochybnosti ohledně složení antiperspirantů Perspirex, poraďte se prosím s Vaším lékařem.

Může používání produktů Perspirex způsobit rakovinu prsu?

Ne, nebyl nalezen žádný vědecký důkaz, který by toto tvrzení podpořil. Americká asociace pro rakovinu nezná žádné odpovídající epidemiologické studie, které by zpracovávaly statistiku spojení rakoviny prsu a používání antiperspirantů. Naopak, v roce 2002 byla provedena důkladná epidemiologická studie, které se zúčastnilo 813 žen s rakovinou prsu a 793 zdravých žen, a nebyl nalezen žádný vztah mezi rakovinou prsu a používáním antiperspirantů, deodorantů ani holení chloupků v podpaží.

Může používání produktů Perspirex způsobit Alzheimerovu nemoc?

Ne, podle americké Alzheimerovi asociace tato nemoc (charakterizovaná postupným poklesem kognitivních funkcí – myšlení, paměť, úsudek) nemá známou příčinu. Mezi lidmi se povídá, že hliník může způsobit Alzheimerovu nemoc. Tento mýtus pochází již z 60. let dvacátého století, kdy byla provedena studie odhalující abnormálně vysokou koncentraci hliníku v mozku některých obětí Alzheimerovi nemoci.

Nicméně, zpráva Alzheimerovy asociace říká: „Po desítkách let výzkumu, nebyli vědci schopni tuto studii zopakovat, a potvrdit přítomnost hliníku v mozcích postižených Alzheimerovou chorobou.“ Americká Alzheimerova asociace se vyjádřila těmito slovy: „Spojení mezi hliníkem a Alzheimerovou chorobou nebylo nikdy přesvědčivě prokázáno…Komunita výzkumníků je všeobecně přesvědčená, že hliník není klíčovým rizikovým faktorem pro spuštění Alzheimerovi choroby. Mezi veřejné zdravotnické orgány, které toto přesvědčení sdílí, patří Světová zdravotnická organizace (WTO), americký Národní Institut pro zdraví, americká Agentura pro ochranu životního prostředí a Kanadská zdravotní agentura.

 Mohou Perspirex používat děti?

Používání Perspirexu u dětí nedoporučujeme, jelikož většina problémů s pocením v průběhu dospívání je většinou způsobena hormonálními změnami, a s věkem vymizí. Pokud však dítě opravdu potřebuje pomoc s nadměrným pocením, je možné Perspirex používat od 12 let. Je ale opravdu velmi důležité si pečlivě přečíst návod k použití, postupovat přesně podle pokynů a používat Perspirex výhradně pod dozorem rodičů.

Problémy s nadměrným pocením u dětí před pubertou je vhodné konzultovat s ošetřujícím lékařem či dermatologem, abyste měli jistotu, že se nejedná o projev nějakého onemocnění. Pokud lékař (ve velmi výjimečných případech) doporučí použití antiperspirantu, je nezbytné postupovat přesně podle návodu, snížit množství na minimum (větší množství může zbytečně dráždit pokožku), a vždy jej aplikovat pod dozorem rodičů (plocha ošetřená antiperspirantem nesmí být větší než 10 % – přibližně „šest dlaní“).