Tichá hrozba – homocystein

homocystein-ticha-hrozba

Mnohé z nás zaujaly nejnovější zveřejněné poznatky o účincích zvýšené hladiny homocysteinu na naše zdraví. Poukazují na jeho závažné nebezpečné účinky v oblasti kardiovaskulárního zdraví a upozorňují na přímou souvislost s usazováním a zanášením cév lipidy a cholesterolem.

Výzkum ukázal, že 60-80% cholesterolu kolujícího v krvi má na svědomí zrádný homocystein. Zároveň potvrdil, že u většiny lidí se kardiovaskulárními onemocněními se hladina cholesterolu a dalších krevních lipidů vrací do normální hodnoty po tom, co se úroveň homocysteinu snížila podáváním vitamínů řady B (kyselina listová, B6, B12) postupně až na fyziologickou hodnotu.

Jedinečný efekt synergického působení těchto vitaminů využili výzkumníci kanadské firmy Jamieson Laboratories při výrobě originálního přírodního výživového doplňkuAntihomocysteinového komplexu. Je speciálně určen na podporu zdraví srdce a cév a doporučuje se při oslabené imunitě. Cíleným snížením hladiny homocysteinu v krvi povzbuzuje náš imunitní systém a pomáhá tak zvláště při onemocněních srdce, ale i při dalších civilizačních onemocněních.

Má příznivý dopad na snížení rizika ischemické choroby srdeční, infarktu myokardu, hypertenze a pozitivně ovlivňuje odolnost našeho organizmu vůči vzniku onkologických onemocnění. V těhotenství pomáhá zabránit vzniku předčasných potratů i defektů ve vývoji nervové soustavy dítěte. Je účinný také jako prevence neurodegenerace a demence a také při zlepšování autistických poruch a speciálních poruch u dětí, kterým bylo diagnostikováno onemocnění předčasného stárnutí vlivem zvýšené hladiny homocysteinu.

Dnes se uvádí antihomocysteinová léčba i v souvislosti se zachováním vitálních funkcí organismu – zpomalením stárnutí a celkovým zvýšením vitality a zlepšením kvality života až do vyššího věku. Snahou výzkumníků je podpořit nejen dosažení vysokého věku, ale především docílit možnost užívat si ho v plném zdraví.