Tipy, jak být po zimě ve své kůži

ID-100215533

I když už všichni toužebně vyhlížíme první jarní sluneční paprsky, měli bychom myslet na to, že naše pleť potřebuje v tomto období ještě větší péči, než jindy. Mnohdy si ani neuvědomujeme, jakým všemožným vlivům je naše pokožka vystavena – a to nejen povětrnostním podmínkám, ale také nezdravému prostředí uvnitř budov či námaze při fyzických aktivitách. Pleť je naší vizitkou a je na ní dobře poznat, jestli se o ni staráme či nikoli. O suché kůži to platí dvojnásob.

Každou chvíli jinak

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že období přechodu mezi zimním a jarním počasím představuje pro pleť ještě větší zátěž než mrazivá zima. V zimních měsících totiž pokožka trpí vlivem nízkých teplot, které ji přirozeně vysušují. Přirozeně se co nejrychleji snažíme dostat do práce nebo školy, kde jsou naopak prostory přetopené. To znamená vystavení dalšímu suchému vzduchu, tentokrát nesrovnatelně vyšší teploty.
Na začátku jara je celý cyklus ještě znásobený měnící se teplotou během dne. Noci a rána, kdy odcházíme z domova, jsou mrazivá a mlhavá. Přes den se mohou teploty šplhat i o několik stupňů výš a pocit tepla můžou ještě znásobit sluneční paprsky. Odpoledne se ale stmívá relativně brzy a po cestě z práce na nás může překvapit pokles teploty.

Kůže trpí i pod oblečením

Těmito změnami trpí nejen pokožka, kterou nechráníme oblečením, jako tvář, uši nebo ruce, ale také ta, kterou ukrýváme pod vrstvami oděvu. V proměnlivém počasí máme tendence k tomu se ráno pořádně přiobléct, zatímco přes den se pak potíme a spíláme si. Teplejší oblečení bývá navíc vyrobené z pevnějších a přiléhavějších materiálů, a představuje tedy pro pokožku mnohem větší izolační vrstvu.

Jak suché pokožce ulevit?

Spoustu z nás možná jako první pomoc napadne použít hydratační krém. Vždyť na sucho patří voda, nebo ne? Hydratační krémy sice obsahují poměrně hodně vláhy, mívají ale lehčí texturu a jsou tak vhodnější na léto. Po zimě potřebuje suchá pokožka velké množství vitamínů a vyztužení ochranné kožní bariéry, které zajistí přípravky s vysokým obsahem tuků. Hutnější a mastnější konzistence vaší namáhané pleti jen pomůže.
Vyvarujte se také příliš horké vodě při sprchování. Vroucí sprcha totiž zbavuje kožní buňky vláhy a tím je vysušuje. Nezapomínejte svoje tělo zásobit tekutinami také zevnitř. Přestože nás v chladnějším počasí tolik nesužuje pocit žízně, dodržovat pitný režim je třeba po celý rok.

Myslete i na své ruce

Pěstěné ruce a nehty jsou snem každé ženy. Bohužel právě tuto část těla často zanedbáváme a myslíme si, že značkový lak na nehty skryje veškeré nedostatky. Kde není péče, nezmůže nic ani sebeluxusnější dekorace. Na rukou nemáme žádné mazové žlázy, proto je výhradně na nás, abychom dodali rukám potřebný ochranný film a udrželi jejich hebký povrch.
Ruce vystavujeme nejen vlivům počasí, ale také všemožným mýdlům a čisticím prostředkům, které používáme. Myslete proto na své ruce a nehty a několikrát denně je promazávejte vhodným přípravkem pro suchou kůži rukou. Zatím si neodpusťte také rukavice – alespoň v ranních a večerních nízkých teplotách.

Mrkněte na naši nabídku hydratačních krémů na ruce.